Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kauciót mennyire szeretik...

Kauciót mennyire szeretik visszaadni a főbérlők?

Figyelt kérdés
Én úgy képzelem el, hogy még ha semmi kárt nem tettél, akkor is bármilyen kis dologba fog kötni kiköltözéskor, hogy ne kelljek visszaadnia, hisz neki akkor az ajándék pénz..

2019. ápr. 12. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
A szerződésbe írásban kell lefektetni, hogy mit fedez a kaució. Ha e területen kár van, akkor a kár mértékétől függően egy része visszamarad, a többi visszajár.
2019. ápr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha zavar, akkor vesd fel, hogy szeretnéd lelakni, szal utolsó havi nem fizetsz.
2019. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem teszel tönkre semmit és a lakbért is fizetted, akkor simán. Ha egy tulaj kötözködik, akkor az már korábban is megteszi.

Lelakni viszont hivatalosan nem lehet, én sem engedném, hiszen az utolsó hónapban is csinálhat kárt a bérlő és akkor már ennek nem lesz biztosítéka.

2019. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még ismerősi körből nem hallottam olyanról, hogy ne kapták volna vissza a kauciót teljes egészében.
2019. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én ezt általában rugalmasan és önkritikusan kezelem, mint albérlő. Igazából csak a saját oldalam ismerem, de abból kiindulva, hogy én mit gondolok, mindig azt választom inkább, hogy lelakom a kauciót, pénzt kiadni senki sem szeret a kezei közül. Plusz ha úgy érzem, hogy ki kéne festeni utánam, de nem fogok, akkor az is megbeszélés kérdése, hogy vonjon le X összeget arra is. De rossz tapasztalatom még nem volt illetve nem is hallottam ilyesmiről a közvetlen környezetemből.
2019. ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én laktam már 6 különböző albérletben, mindig visszakaptam vagy lelaktam az utolsó hónapban
2019. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
13%
Én még mindig mindenhol visszakaptam a kauciót. Ha nem akarnák visszaadni, akkor megfenyegetném őket a navval. Azt mindenki imádja.
2019. ápr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

"Én még mindig mindenhol visszakaptam a kauciót. Ha nem akarnák visszaadni, akkor megfenyegetném őket a navval. Azt mindenki imádja."


Én is ezt tenném, vagy esetleg "levásárolnám" :) Mármint akkor ha tényleg jogtalanul akarnák nem visszaadni.

2019. ápr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden lakástulaj szemét. (nem "főbérlő")

Nem mindegyik fél a NAV-tól.

2019. ápr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez kb a 9. bèrlemènyem. Mèg sehol nem volt gond a kaucióval. Persze figyelek a környezetemre, mindent ùgy adtam át, hogy elègedett volt a tulaj. Ez persze az egèsz bèrlői viszonyra is igaz volt, normálisan kell egymáshoz állni.
2019. ápr. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!