Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi történik akkor, ha előbb...

Mi történik akkor, ha előbb vagyok kénytelen felmondani a bérleti szerződést?

Figyelt kérdés
Adott egy egy évre szóló bérleti szerződés. Tegyük fel, hogy egy évnél korábban felmondom, mert mondjuk nem tudom fizetni a bérleti díjat, vagy bármilyen egyéb okból. Mi történik ilyenkor?

2019. ápr. 14. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom le van konkretizálva a bérleti szerződésben. Ha nincs más kitétel, akkor a tulaj jóindulatán múlik, hogy ragaszkodik-e a bérleti díjhoz továbbra is, illetve nem adja vissza a kauciót és betudja a maradék bérleti díj részletbe. De lehet, hogy olyan szerződésetek van, hogy ha egy éven belül felmondásra kerül, akkor 1 havi bánatpénzt visszatartok.
2019. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. ápr. 14. 12:50
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Van a szerződésben 30 napos felmondási idő, és akkor sima ügy.

2. Nincs ilyen 30 napos felmondási idő kitétel a szerződésben, és akkor ki kell fizetni az év végéig a bérleti díjat.

3. Megszeged a szerződést elköltözéssel, és emiatt nem kapod vissza a kauciót.

2019. ápr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Különben a 3. esetben is követelheti a hátralévő bérleti díjat, főleg ha nem szólsz neki időben. Szerintem a Ptk szerint akkor is érvényes a felmondási szabály, ha a szerződésbe nem került bele nevesítve. De mondjuk emberek vagyunk, természetes, hogy szólsz, hogy el akarsz költözni 30 nap múlva, az ártani sosem árthat. Ellenben a kauciót nem valószínű, hogy visszaadja, hiába szólsz - ha már határozott időre szerződtél.
2019. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk mi van a szerződésben. Extrém esetben fizetési meghagyással követelhetik a hátralévő bérleti díjat.
2019. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!