Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felmondható ilyen esetben az...

Felmondható ilyen esetben az albérlet?

Figyelt kérdés
Amennyiben egy albérletben nincsen már több mint egy hónapja áram, ezáltal melegviz sincs. Felmondható a határozatlan idejű szerződés azonnal hatállyal? Különben a szerződésben annyi lett rögzítve, hogy 2 hónap a felmondási idő. Köszi!

2019. ápr. 19. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez elég komoly indok.
2019. ápr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor azonnal!
2019. ápr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Fel

Mi az oka amúgy, hogy nincs áram?

2019. ápr. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy hohapja?

Kb a harmadik napon leleptem volna.

Eddig hogy eltel ott?

2019. ápr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A bérbeadónak biztosítania kell a lakhatásod. Ha volt áram az ingatlanban, de valamiért nincs, és ezt Te jelezted, a bérbe adó pedig záros határidőn belül nem intézkedett, akkor teljesen jogos az azonnali felmondás.


Ha nem volt, és ez Téged annyira nem zavart, hogy költöztél volna, és intézkedett, hogy legyen, akkor egyezség kérdése csak, hogy miként rendezitek ezt a kis malőrt az elszámolásban.

2019. ápr. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hozzátartozik a történethez, hogy én csak néha vagyok ott mármint az albérletbe mert nagyapám elhunyt és nagymamam miatt muszáj otthon lennem.(ez Amúgy nekem nem gond csak fenntartottam az albérletet szükség esetére) Tudom ettől ez nem jelent semmit mert ettől az áramnak lenni kell. A szerződés bár határozatlan idejű de 2 hónap a felmondási idő. Március 7.-én volt kint valaki az ÉMÁSZtól aki "lekapcsolta". Erről papir is van, hogy akkor volt kint a szerelő aki azt kis névjegykártyát amin rajta a tulaj neve stb. letépte akkor a merő eszközről. Úgy tudom minden fizetve van. Viszont most már kezd nyűggé válni így, hogy áram sincs ezáltal melegviz sem. Szóval nyugodtan felmondhatom minden további nélkül?
2019. ápr. 21. 19:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Viccből nem kapcsolják ki, a tulaj nem fizetett
2019. ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A 2 hónap felmondási idő akkor "él", ha "békében váltok el egymástól, tehát a bérbe adó minden feltételt biztosít, nincs semmi rendkívüli ok, amiért bármelyik félnek azonnal meg kéne szüntetnie a megállapodást.


Az áram hiánya rendkívüli ok. Párhuzamot vonhatsz azzal, mintha nem lenne bejárati ajtó a lakáson. Biztosítva van a lakhatásod normális feltétele? Nem. Kommunikál Veled a bérbeadó erről? Vagyis arról, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy visszaálljon a normális kerékvágásba a dolog?

Ha láthatóan nem érdekli, pedig jelezted neki, akkor a bérlemény azonnali felmondásában ezeket pontosan jelöld meg.


Ez kb. olyan, mint egy munkaviszonyt azonnali hatállyal megszüntetni, mert nem kapsz munkabért 2 hónapja, és láthatóan nem gyötri magát a munkáltató, hogy előteremtse a rá valót. Hiába ír elő felmondási időt a szerződés, a törvény, az azonnali felmondás szerződésszegés esetén megállja a helyét és "ugrott" a felmondási idő, hiszen attól AZONNALI.

Ilyen esetben is pontosan le kell írni azt a fejleményt, ami ahhoz vezetett, hogy kénytelen voltál felmondani a szerződést. Mikor történt az, ami miatt meglépted, mikor jelezted a problémát, hogyan, mit reagált rá a bérbe adó. Miben egyeztetek meg menet közben, betartotta vagy sem az ígéretét, stb.

2019. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyébként nagyon érdekes, hogy sem a Ptk-ban, sem a lakások bérbeadásának külön jogszabályában nem találtam erre utalóan sok mindent.


Arra igen, ha a bérlő nem tesz eleget bizonyos kötelezettségeinek, vagy nem tartja be az együttélés szabályait.


Azonnaliról sehol nem ír, a Ptk. minimum 15 napos felmondási időt köt ki.


Én viszont tartom magam ahhoz, hogy ez "simán" azonnali hatályú tud lenni akár az, ha az életed, testi épséged van veszélybe az ingatlan állapota miatt.


Nem sokat vacakolnék...

2019. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Világos köszönöm a válaszokat! Még egy dolog ami szerintetek számít-e bármiben. A tulaj megkért ne jelentsem be az albérletet és ő sem teszi mert nem akar adót fizetni utána meg ami ezzel jár stb..
2019. ápr. 22. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!