Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért mindig a kiadókat...

Miért mindig a kiadókat támadják, hogy sok amit kérnek? Benne vagyok néhány albis csoportban, és írják, hogy "nem sül le a bőr rólad szégyenedben"?

Figyelt kérdés

Ha nekem lenne kiadó lakásom vagy szobám, én is a legmagasabb áron próbálnám kiadni, amiért kiveszik.

Ki kell használni, hogy a termék (albérlet) iránt alacsony a kínálat, hiány van.



Van hogy szidkozódnak (nem tudom, biztos frusztrált albérlet keresők), amikor egy nem túl jó állapotú "lyukat" (18nm-es minigarzon) akarnak 150+rezsiért kiadni, vagy egy kis szobát rezsivel 100-ért.

Vagy csak egy ágyat egy szobában 60-70-ért.


Mégis sivalkodnak sokan, de a sivalkodásuk ellenére 2 nap múlva már nincs fent a hirdetés, mert elkelt. Vannak akiknek pénzük is van és fizetni is tudnak, nem csak sivalkodni, akkor mit foglalkozzon a sivalkodókkal?


Egyébként aki többet tud fizetni, annak van pénze, lehet hogy igényesebb és időben fizet, ha kárt okoz megtéríti, tehát én is ilyen bérlőt szeretnék.


2019. máj. 8. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
hát ne haragudj de 18nm tényleg egy lyuk. de gondolj bele: ha te mondjuk keresel 200-250et havonta, te akarnád a felét csak bérleti díjra költeni? plusz rezsi ugye, meg bérlet, mert Pesten anélkül nem lehet, meg ugye enni is kéne, néha új ruhát is kell venni, neadjisten kikapcsolódni is szeretnél néha, és hónap végén ott vagy, hogy épp kijössz a pénzedből. és sokan ennyit se keresnek
2019. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem az a lényeg, hogy a legmagasabb áron legyen kiadva, hanem az, hogy KINEK!

Ismerek olyat, aki a teljesen jó 46 m2-es 1,5 szobás belvárosi lakását 100 +rezsiért adja ki, de csak egyedülálló értelmiségi férfinek, akik 5-8 évekig élnek nála. Nincs nyüzsgés, főzőcske, éjjel-nappal mosás, mert ezekre ez nem jellemző. Ettől nem tér el és nem volt oka eddig megbánni.

Aki kiadja fűnek-fának minél többért, annál átjáróház van és örökké a lakással vagy a bérlőkereséssel kell foglalkozni.

2019. máj. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazad van, 2-es, de ebben az esetben is a kiadót szidják, hogy diszkriminatív, olyan hatalmuk van, hogy bármit megtehet, válogat, stb.


Ha sokat kér, vagy nagyon válogatós a kiadó, akkor az az ő baja, hogy nem fogja tudni kiadni a lakását.


De nem így van, hiszen találnak bérlőt így is.


Első:


Meghirdet egy garzont 130+rezsiért, és talál rá 5-6 jelentkezőt, akik közül válogat.

Tehát megvan fix. 130


Miért legyen arra tekintettel, hogy valaki nem jön ki a 220 ezres fizetéséből?

Ha megsajnálja, és oda adja neki mondjuk 70+rezsiért, az azt jelenti, hogy havi 60-at csakúgy kidob az ablakon jótékonykodásból.

Miért támogatna egy idegent ennyi pénzzel?

2019. máj. 8. 14:23
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
én megértem mindkét oldalt. nyilván te, mint tulaj igyekszel annyi pénzt bevasalni, amennyit csak lehet. viszont nem tudhatod, mit áldoznak fel az emberek azzal,hogy benyelik az egyre magasabb és magasabb bérleti díjakat. mert lakni kell valahol. mondhatnád, hogy ja de Pest már csak ilyen, lehet lakni máshol is. nem, sokszor nem lehet. aki Pestre jár egyetemre vagy ott dolgozik az nem lakhat Szabolcsban. amúgy vidéken se jobbak az árak.
2019. máj. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#3

Persze, hogy válogat, ki ne válogatna? Nem jótékonysági intézmény az ingatlankiadás.

Amerikában, Kanadában, Ausztráliában, stb. a lakóbizottság előtt kell vizsgát tenni, önéletrajzzal, jövedelemigazolással, aztán majd értesítik,... vagy nem.

És mégis sorban állnak egy-egy alkalminak tűnő, vagy jobb lakásért.

2019. máj. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

A lakóhely, szomszédok kategóriàban leírtam, hogy mi a véleményem a mindenàron egyetemet végzett, fővàrosfanatikusokról, a kérdés az, hogy miért ilyen drágàk az albérletek.

Leírtam, hogy tàvol a fővàrostól, diploma nélkül, remek szakmàval milyen életszínvonalon élünk.

Akit érdekel olvassa el.

Írtam a kiadott kertes hàzamról is.

2019. máj. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tulaj is vagyok és bérlő is egyben (más városban bérlek, ahol nincs ingatlanom).


Facebookon beléptem egy albérletes csoportba, és megdöbbentett, hogy egy-egy hirdetés alatt milyen lincshangulat alakul ki.

Anyáznak, írják, hogy hatósági árszabályozás kéne, meg kéne határozni a max. árakat, stb.


Gyerekkel, kutyával, kisebbséginek, munkásnak még nehezebb találni.


Mindenki értelmiségit, egyedülállót vagy gyermektelen párt keres.


De miért a főbérlőt kell anyázni? Ők sem jótékonysági intézmény!!!

Minden szolgáltatást pontosan meg kell fizetni. Én is azt mondtam, hogy fú, de drága, egy rossz gondolatom nem volt a hirdetővel kapcsolatban.

Miért nem lehet megérteni, hogy teljesen természetes, hogy nem érdekli, hogy mennyi neked a fizetésed, és hogy jössz ki belőle?

A fodrászt érdekli? Az éttermet? A péket érdekli? A Tescot? Az autókereskedést? Az internetszolgáltatót, mobilszolgáltatót? A bankot?

Ki az, aki megkérdezi vásárlásnál, hogy mennyi a fizetésed, hogy jössz ki belőle, majd ahhoz szabjuk az árat?

2019. máj. 8. 14:54
 8/13 A kérdező kommentje:
6-os, bár nem igazán van köze ennek a főbérlők támadásához, de érdekel, csak nem találom, hol van amit írtál?
2019. máj. 8. 15:05
 9/13 anonim ***** válasza:

Emberek-lakóhely, szomszédok


Az albérletàrakról ment a vita, hogy miért ennyire dràgàk.

2019. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%

Valójában mi a kérdésed célja???


Ezt írod: "akkor mit foglalkozzon a sivalkodókkal?"


De épp Te magad nem tudsz ezen túllépni és te foglalkozol velük a leginkább!

Nem csak a kérdésedben, hanem a kommentjeidben is sorra írod le ugyanazokat, amikről előző mondatban meg azt írod, hogy miért kell ezzel foglalkozni...

2019. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!