Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ingatlanoson vagy lakás...

Ingatlanoson vagy lakás tulajdonossal kössek szerződést?

Figyelt kérdés

Ingatlanoson keresztül szeretnék egy lakást kivenni. Ilyenkor jön az ingatlanos, a tulaj is? Mert ha csak az ingatlanos, akkor ő hogy fog tudni válaszolni az olyan kérdésemre, hogy fizethetek-e átutalással, átalány vagy fogyasztás alapon van-e a rezsi, stb. stb.

Amikor szerződést kötünk, akkor az ingatlanossal kötök vagy a tulajjal? Ha a tulajjal, akkor végül is minek van az ingatlanos? Azt értem, hogy ne a tulaj kapkodja egész nap a telefont.



2019. máj. 14. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Az ingatlanos azért van hogy felmarkolja a pénzt.

Majd bemutat egymásnak titeket és távozik.

2019. máj. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
A tulajjal mindig jobb .Ilyenkor a vétel olcsóbb is .
2019. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kovpet ***** válasza:

Csak a tulajjal tudod, mert hát az övé a lakás, csak ő tudja kiadni azt :)

Az ingatlanos meg azért van, mert a tulaj így akarta. Neked mindegy, ő fizeti majd, nem te.

2019. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

kovpet: ja, igen, nem jól írtam. Mármint, hogy ha ingatlaniroda oldalán találom meg az albit, akkor a tulajjal szerződök vagy az irodával?


A jutalékot értem, azt is, hogy nekem nem kerül semmibe, vagyis lehet, be van építve az árba, ok, ezt is értem.


De akkor nekem, mint bérlőnek végül is, mindegy, hogy ingatlanosnál vagy tulajdonosnál érdeklődők kiadó lakásról?

2019. máj. 14. 20:22
 5/10 kovpet ***** válasza:

Az iroda csak közvetít, ez egy egyszeri dolog. A tulaj fizet nekik és viszlát. Te a tulajjal, azaz a bérbeadóval (mert lehet haszonélvező is) szerződsz, vele állsz jogviszonyban és neki is fizetsz.


Neked elvileg mindegy, hogy kivel beszélsz először, nem tudok olyan helyzetet, ahol ne lenne mindegy. Előbb vagy utóbb kell majd a bérbeadóval is beszélned, hiszen aláírni csak ő tudja a szerződést.

2019. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerződni a bérleti jogra csak a tulajjal tudsz, az irodával neked nincs jogviszonyod.

Én pénzt is csak a tulaj kezébe adnék.

2019. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Olyan hirdetést eleve nem tanácsos felhívni amit nem a tulaj rakott fel, hanem a hirdetésközvetítő, mert könnyen megütheted a bokádat te is és a tulajdonos is.
2019. máj. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 DrNest ***** válasza:

1 hirdetésközvtítő felejtős, elrakja a 8000-et, de neki semmi köze az ingatlanhoz, nincs megbízása, nem is látta azt.


2 ingatlanközvetítő (valódi hivatásos, engedéllyel) a tulajdonos megbízottja, arra szerződött, hogy ügyfelet hozzon, aki szerződőképes. Egy filléredbe nem kerül és nincs beépítve az árba. Ha egy lakást 120-ért lehet kiadni, akkor annyi, nincs mit beépíteni az árba. A tulaj beáldoz egy havi pénzt.


3 Tulaj. Semmi gond vele, ha tényleg tulaj. Sokszor nem tulaj a magánszemély. Tóth Andit így nyúlták le 4k-val.

Ha tulajjal van dolgod, akkor a te sarad lekérni a tullapot mielőtt pénzt mozgatsz. Igen ritkán történik ez meg. Az ingatlanos lekéri, addig szóba sem áll a megbízóval.


Szerződni a tulajjal kell nyilván, de kell több dologra is figyelni, pl. ne legyen végrehajtás alatt, per alatt, vagy több tulajdonos van-e. Több tulajdonos lehet haragos is. stb,stb

2019. máj. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi ingatlanoson keresztül vettünk ki. Egyetlen hátrányát tudnám csak mondani, hogy így nincs meg a közvetlen kommunikáció a tulajjal, így az lassabb ha kéne valami. Illetve a késedelmi díjat komolyan veszik, ha úgy alakulna, de hát figyelni kell ígyis-úgyis. Van online rendszerük, ahol minden havi költséget nyomon lehet követni, közjegyző előtt hitelesített szerződés (+bejelentés, ideiglenes lakcím is jár nyilván), a kauciós készpénzátadás is papírozva lett stbstb. Szóval mindenről van papír. Minden kérdésedre fog tudni válaszolni az ingatlanos (mi kapásból vagy 20-at írtunk/kérdeztünk/telefonáltunk mielőtt belementünk, mert nem volt még dolgunk előtte ingatlanossal, féltünk egy kicsit az átveréstől..) Szerződést a tulajjal kötsz, egy előre megbeszélt időpontban az ingatlanirodában találkoztok.
2019. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hirdetésszervezőről még nem hallottam.

Honnan tudom, hogy aki tulajnak, ingatlanosnak mondja magát, az valóban az? Ok, hogy szerződéskötéskor elkérem a személyijét, de az elég? Tulajdoni lapot nem szoktak albinál kikérni.

2019. máj. 17. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!