Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kaptam munkát távolabb az...

Kaptam munkát távolabb az otthonomtól. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Bölcsész diplomám van, eddig alkalmi munkáim voltak csak és most a szakmában kaptam munkát

Garantált bérminimot adnak (brutto 195 ami netto 129) most ebből fizessek albérletet és még éljek is meg? Teljesen egyedül? Vagy maradjon apa motel továbbra is -.- ami persze kényelmes és alig vannak kiadásaim és vannak alkalmi munkáim na de.. 28/F vagyok lassan önállósódni kéne... És ezt magyarázom apámnak és öcsémnek is, hogy elmegyek munkás szállóra az 50 ezret elvisz havonta és marad 79 kajára meg bagó stb...


Legalább a benzin pénz heti hazajárásomat igazán fizethetnék 60 km kb lenne a lekhelyemtől a munka,

persze buszozhatok kétszer másfél órát oda, haza de akkor meg életem nem lenne :S tanácstalan vagyok teljesen...


Albi lenne a legjobb de nincs akihez be tudnék társulni..másik megyében van mellesleg Kaposváron lenne ez a lehetőség. De egyedül albit fizessek? vagy mi?


Milyen támogatásokra vagyok jogosult vagy mi a megoldás ilyen szituba?


Ti mit tennétek?



2019. máj. 16. 18:46
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Persze itt GYIK-n lehet menőzni névtelenül hogy a kőműves mennyit keres feketén vagy CSOKra hajt és van már 3 vagy több kölyke akkor meg az adókedvezmények miatt keress annyit :) Mert ugye azokat pénzelik manapság akik nyomják a puruttya kőműves alkesz kis kölyköket a nagyvilágba :)
2019. máj. 16. 19:56
 12/21 anonim ***** válasza:
64%

Albérlet támogatásra adhatsz be igénylést. Vagy a járási hívatalban vagy ha munkanélküli vagy akkor a munkaügyön.


De a munkahely is adhat albérlettámogatást.

2019. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Végre egy rendes válasz!
2019. máj. 16. 20:10
 14/21 anonim ***** válasza:
85%

"értelmiségi vagyok és értelmiségi körökben mozgok"

Az vagy :D Örülj neki :D


Az értelmiségi alkalmi munkáid gondolom tök legálisak és számlásak.



Én egyébként nagyon szívesen adnék tanácsot, de ha valaki itt tart 28 évesen, azon nem sokat lehet segíteni. Garantált bérminimumért (amit nem nézek le egyáltalán), vállalj munkát a lakóhelyeden és maradj otthon. Ha ott nincs ilyen, hanem 60 km-re, akkor mérlegelj. Járj be busszal, életed nem lesz, de tapasztalatot szerzel. Vagy bérelj egy szobát, nélkülözz valameddig, de csak akkor, ha van a szakmádban előrelépési lehetőség.

Ha nincs, akkor gondolkozz el azon, hogy az általad lenézett alkesz kőművesek talán mégiscsak értelmesebbek és jobban csinálnak valamit, mert nem apukájukkal laknak 28 évesen és kijönnek a fizetésükből, még ha a háromnegyedét el is isszák.

2019. máj. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%
Mennyi az útidő tömegközlekedéssel és hány km?
2019. máj. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
81%

Tanulj rendes szakmát és nem kell ilyen szarokon gondolkoznod meg fillérezni.

Akkor se leszel nagymenő mert azok az ITsek orvosok ügyvédek stb de nem fogsz ennyire agyalni hogy mit csinálj hogy stb tehát nem kell sakkozni annyira a pénz miatt.

Ez eszedbe juthatott volna akkor is amikor elmentél bölcsésznek tanulni.

Igen és még mindig fenntartom azt a válaszomat hogy ne menjetek bölcsésznek mert így jártok ti is.

Na szevasz.

2019. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Az útidő kb 80-90 perc és ugy 60/65 km
2019. máj. 16. 21:36
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 50km-t utazom vonattal, 10-et busszal naponta 2x.

Egy óra alatt megteszem ezt a távot, ez elvesz napi 2 órát.

De!

A vonaton olvasok,netezek, zenét hallgatok, reggel alszom.

Ha pisilnem kell kimegyek, A fene nem menne albérletbe.

Ha a közigazgatásban fogsz dolgozni, ott valóban igényelheted a lakhatási támogatást. Az újabb törvények szerint nem is kell számla, csak szerződés és a pénz átvételének valamilyen igazolása.

2019. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%

"28F lassan önállósodni kéne"

"apa motel továbbra is -.-"

Amíg így fogalmazol inkább maradj otthon.

2019. máj. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
17: Mü. Kp-ban úgy tudom, 100 km-en felül van támogatás, és az is csak adható. Az útiköltséget viszont köteles téríteni a munkahely. Szerintem napi ingázással lehetne ezt a dolgot abszolválni. Esetleg munkarendváltoztatást kérhetnél, ha olyan jellegű a munka, hogy ne kelljen minden nap beutazni.
2019. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!