Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha az albérleti szerződésben...

Ha az albérleti szerződésben nincs arra vonatkozóan semmilyen kitétel, hogy tarthatok-e kisállatot (tehát se engedélyezve nincs, se megtiltva) akkor felmondhatják a szerződésemet ha egy kiskutyát vagy cicát hozok a lakásba?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, mivel aláírtam a szerződést melyben vállalom, hogy távozasomkor ugyanolyan állapotban adom vissza a lakást, mint ahogy beköltöztem, ez egy igen erős biztosíték arra, hogy a felmerülő károkat rendezni fogom. Közjegyzői szerződést is írtunk, a bérbeadó viszont szóban megtiltotta, hogy cicát vagy kutyát tartsak, bármilyen más kisállatot viszont tarthatnék. De azok nyilván pont nem érdekeltek a szememben. Mit tehetek meg és mit nem?
2019. máj. 18. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha megbeszèltètek, hogy nem lehet, akkor mièrt utólag kavarsz? Kereshettèl volna olyan lakást, ahol lehet. Növessz gerincet ès tartsd magad a megállapodásotokhoz.
2019. máj. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Lakásszövetkezeti szabályzás mit mond erről? Gondolom azt meg sem nèzted. Kutya tartásánál az ősszes közvetlen szomszèdnak bele kell általában egyeznie.

Szóban megtiltotta, megtiltotta. Ha jó a helyed felesleges kötözködni a tulajjal, mert kirak. Egyes állatok kirívó károkat tudnak okozni, nem hiába nem engedik. Miután megrágott a bútorsoron valamit, otthagynál több 100 ezret?

2019. máj. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendes felmondással bármikor felmondhatja, hacsak nincs kitűzve egy adott dátum, ameddig egyikőtök sem mondja fel.

Meg kell nézni a szerződést, amit írtatok, hogy más pont alapján felmondhatja-e. De pl. zavarhatod vele a szomszédokat stb.

Ha szóban megállapodtatok erről, akkor még ha lenne is jogod hozzá, nem lenne etikus, és a tulaj azért nagyon megnehezítheti az életed.

2019. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gerincem van, mikor jöttünk megnézni a lakást és rákérdeztünk az állattartásra azt mondta, hogy lehet. De gondoltam még egyszer rákérdezek a hibafaktor elkerülése végett és most belőle hiányolom a gerincet. Ez egy családi ház felső szintje, tehát kimondott házirend nincs. Ha még is van, jól elrejtették előlunk. És ha mi rákérdeztünk az elején miért nem foglalta vajon írásba is? Úgy lett volna én szerintem tisztességes, mivel tudta, hogy szándékunkban áll állatot tartani. Átverve érzem magamat.
2019. máj. 18. 08:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Gondolo, kèsöbb megbeszèlte a tulaj otthoniakkal vagy hasonló, ès így döntöttek vègül. Ezt jelezhette volna, vagy indokolhatta volna ebben az esetben v. elnèzèst kèr, hogy így alakult. De ha így lett, tarcsd be vagy ketess másikat. Esetleg beszèlj vele normál hangnemben, èrdeklődni mindig lehet; hátha.
2019. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha családi ház, lehet, hogy zavarná, (ha ő is ott lakik), ilyen esetben nem nagyon tudsz mit tenni. És ha családi ház, és van kert, aminek esetleg van közös része, akkor ott egy kutyából (de akár egy kijárós macskából is) pl. tuti baj lesz:(

Ha a károk miatt aggódik, akkor esetleg ajánlj fel +1 hó kauciót. (Ismerősömék ezzel a feltétellel engedtek az albérlőnek kutyát tartani - de nem volt semmi gond; ha nekem lenne bérbe adó lakásom, én is ezt kérném)

2019. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha azt mondta, hogy nem lehet, akkor nem lehet. Szóban. Most kérdezd meg, és ne vigyél oda állatot a megkérdezése nélkül, mert utána az állat bánja. Nagyon kevés kutyás-macskás albérlet van. Nagyon fontos hogy most legyen macskád, nem ér rá?


"Úgy gondolom, mivel aláírtam a szerződést melyben vállalom, hogy távozasomkor ugyanolyan állapotban adom vissza a lakást, mint ahogy beköltöztem, ez egy igen erős biztosíték arra, hogy a felmerülő károkat rendezni fogom."

Ez nem elég. Kimondott feltétel az, hogy kutya-macska a lakásBAN tartható-e. Vagy igen, vagy nem.

Személyes megjegyzés: ebben a csökött agyú országban ne számíts semmi jóra. Próbálj saját kérót, kis olcsó kertes házat. (gondolom ez még nem megy, sorry).

Macskával lakok albérletben egyébként.

2019. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"a bérbeadó viszont szóban megtiltotta, hogy cicát vagy kutyát tartsak"

"Átverve érzem magamat."


Akkor kezeltessed magadat!

2019. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer, azoknak akik képesek normális hamgnemben elmondani a véleményüket.

A tirpákok meg olvassák el az itteni szabályzatot és kezdjék el újra az általanos iskolát, mert szerintem az olvasott szövegértés kevésbé megy nekik. Az empátia hiánya egy pszihés betegségre enged következtetni, illetve akár többre is... Meg ugyebár lehet azt is tudni, hogy a semmitérő emberek az internetes arctalanság mögé bújva mások mocskolásával próbálnak valamiféle önigazolast szerezni. Remélem sikerült. :D

2019. máj. 21. 14:40
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a legtöbb esetben -mint itt is- az derül ki, hogy az albérlő a tirpák.

(Hogy a kérdező szavait használjam.)

Először puncsol és remeg, hogy találjon egy megfelelő lakást, viszont amint beköltözött, rögtön azon kezd el filózni, hogy hogyan tudna kibújni a megállapodások alól.

Így van ez nálad is.

Egyértelműen megtiltotta a tulaj, hogy rajtad kívül nem lehet a lakásban több állat, de te annyira keresed a kibúvókat, hogy még kérdést is kiírsz.

Ha tovább arcoskodsz ott is, akkor ne csodálkozzál, ha hamarosan kivág a tulaj, mint ahogyan a macskát szokták gyors sz.ráshoz segíteni...

2019. máj. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!