Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tervezem, hogy albérletbe...

Tervezem, hogy albérletbe költözök, vagyis egy szobát bérlek. Egy ilyen albérletben milyen szabályok vannak általában? A bérlési ár tisztes fizetése mellett természetesen

Figyelt kérdés

2019. máj. 20. 17:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Gondolok ezalatt arra, hogy mindenki magának veszi a kaját stb. Ilyesmiről hallottam
2019. máj. 20. 17:08
 2/5 anonim válasza:
100%

Kaja saját.

Takarítás megoszlik.

Meg kell egyezni a vendégek fogadását illetően, illetve nem árt, ha az általuk okozott kárról is előre megegyeztek.

2019. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az ritka ha nem kér kaúciót? Mert láttam hirdetéseket, ahol nem kell kaúció. Max 1 havi de volt ahol az sem kellett. Ilyen lehet??
2019. máj. 20. 17:33
 4/5 anonim válasza:
100%

Lehet, de ott valami gebasz van!


Vagy kizárólag jó csajt keres, vagy lepra a lakás, vagy gázak a lakótársak,...

2019. máj. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Ilyet nem állíthatsz, hogy ha valaki 0-1 havi kauciót kér, ott probléma van. Beszéltél az összes ilyen tulajdonossal?


Én szobát adok ki, nem csak jó csajoknak és általában nem kérek kauciót, vagy max 1 havit, mert én is laktam albérletben és tudom, hogy sokszor ezen bukik el a beköltözés és szeretnék segíteni azoknak, akik az én egykori cipőmben járnak, hogy előbbre jussanak.


Például olyan engedményem is van a mostani lakómnál, hogy én adom a tisztító, mosogatószert, WC papírt, kéztörlőt. Korlátlanul használhatja, de nem kell beleadnia. Ez kb 500-1000 Ft" "veszteség nekem havonta, tehát semmi, viszont egy szép gesztus. Próbálom kompenzálni az elvadult piaci árat, amin kiadom.


Hogy a kérdésre is válaszoljak:


nálam a szabályokat írásos formában megkapja a bérlő.

Ilyenek vannak benne, hogy ahol épp nem tartózkodik, ne égjen a villany. Az ajtókat mindig csukva kell tartani, a konyhát használat után makulátlanra vissza kell állítani. A mosogatóba nem kerülhet ételmaradék, a tűzhelyet minden használat után meg kell tisztítani.

Szóval elsősorban lakás állagmegóvó rendelkezések és ami a legfontosabb: soha nem várok el olyat, amit én nem tartok be!


Nálam a vendégfogadás ésszerű kereteken belül nincs szabályhoz kötve, nem kell bejelentenie előre, mivel azt szeretném, hogy otthon érezze magát a bérlő.

A takarítást mi felosztottuk. Ő csinálja a fürdőt, wc-t teljes egészében, én a konyhát, porszívózást, felmosást. Mindenki akkor csinálja, amikor ráér és kedve van.


Hozzáteszem, hogy a legtöbb helyen nem így megy. Nálam lazaság van, de én így szeretem :)

2019. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!