Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi fizetésből vagytok...

Mennyi fizetésből vagytok albérletben?

Figyelt kérdés

Olyanokat kérdezek, akik ketten vannak a párjukkal albérletben. Vacillálunk, hogy albérlet legyen, vagy valamelyikünk szüleinél legyünk...Szeretnénk később saját családi házat is, így félre is szeretnénk rakni...


Mennyiből gazdálkodtok és mennyi az albérlet rezsivel együtt? Mennyit tudtok félrerakni?


2019. máj. 20. 20:41
1 2
 1/12 Béla. A Király. válasza:
100%

Nem azért, de nagyon nem mindegy, hogy hol. Pesten min. 4x annyi, mint pl egy kisvárosban keleten.


De vegyük pestet. Itt fejenként a megélhetésre (kaja, ruha, közlekedés) minimum elmegy 100e fejenként havonta. Egy 35nm-es normális garzon kb 150e rezsivel. Tehát kettőtöknek kéne együtt 350e havonta, hogy eléljetek belőle szerényen, de ebvől még nem raktok félre, meg mentek nyaralni. Fejenként 200-250 ezer az, amiből már kicsit gyűjtögetni is tudtok egy-egy nyaralásra, de saját lakás pesten abból se lesz. Pesten fejenként 300-400 ezer az, amiből kényelmesen meg lehet élni, ebből már lehet félre rakni mindenre, de saját lakáshoz, még ez is kevés lesz. Egy normális lakás 35-40 milliónál kezdődik...

2019. máj. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem Bp, Győr-Moson-Sopron megye, egy olyan albi ami élhető és elég lenne kettőnknek 85-100 ezer havonta + rezsi.
2019. máj. 20. 20:56
 3/12 A kérdező kommentje:
(40-50nm-es lakásokat néztünk, 30-35 kicsi lenne nekünk)
2019. máj. 20. 20:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 350-et keresek, plusz maszekból összejön havi 30-150 között, mikor hogy. Feleségem gyeden (cseden tökmindegy) van, tőle 100 körül jön be.

Az albérlet 90+rezsi, átlagban mondjuk 110-120 összesen.


Kiadások: Első baba lesz pár napon belül, babacuccokat nagyrészt kaptuk, de dokival és egyebekkel együtt így is biztos, hogy fél-1 millió között járunk kiadásban. Aztán még most jön a java.

Kocsi: kötelező, szervíz, benzin havi mondjuk 30-50.

Kajáról fogalmam sincs, nem számolgatjuk.


Hó végére 100-200 között marad.



Viszont mittudomén 2 éve még 180+130 ezerből éltünk, az albi 50 volt havonta, akkor meg az esküvő ette a pénzt, de ugyan úgy tettünk félre.

Előtte meg egyedül béreltem szobát 120 ezerből, az azt hiszem 35+rezsi volt.

Ezzel csak azt akartam leírni, hogy nagyon sok mindentől függ a dolog, más példája még nagyon kevés lesz a döntéshez, mert ezren ezerféleképpen élünk. Mi például a fentiekre költünk, de nem nyaralunk külföldön. Nyilván kényelmesebb bérelni és a magatok ura lenni, nekem bár imádom a szüleimet, ez mindig is fő prioritás volt. De nyilván ha otthon maradtok, sokkal hamarabb össze fog jönni a saját lakás. Mi 32 évesek vagyunk, és még most fogunk lakást venni, de a baba még albérletbe jön.

2019. máj. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Béla. A Király. válasza:
49%
Víz, gáz, áram, közös költség, fűtés, internet, TV, és meg is van az ott is havi 140-150e átlagban. Szerintem 350 ezer közös bevétel alatt ott is necces.
2019. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
havi 185-öt, itt vagyunk a hősök terénél
2019. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
64%
Ha van lehetőség (tér) a szülőknél lakni akkor az egy járható út, mivel így az az albérlet pénzt is félre lehet tenni. Ha kell a külön háztartás akkor azt meg kell fizetni.
2019. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Zalaegerszeg

Férjem fizetése 160 ezer, enyem 190 ezer. Albérleti díj 25 ezer, rezsi tv-vel, internettel együtt 35 ezer. A lakás 55 négyzetméter.

2019. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az durva. Akkor megyünk zalaegerszegre
2019. máj. 21. 00:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiféleképpen se szülőkhöz menjetek lakni. Kérdezz körbe ismerősöket, érdeklődj. Sokan azt fogják mondani, ha a szülőknél laktok, arra nagy eséllyel rá fog menni a kapcsolatotok.

Nem tudjátok kialakítani majd a saját kis tereteket és baromira frusztráló lesz, hogy nem csak ketten vagytok. A szülők akaratlanul, de bele fognak szólni az életetekbe.

Az összeköltözés egyébként is konfliktust kelt majd, hisz előkerülnek olyan dolgok, amikre eddig nem is gondoltatok. Össze kell csiszolódni, ha ráadásként szülők is laknak veletek, ez még több problémaforrás.


Szerintem költözzetek albérletbe. Vidéken jobb a helyzet mint Pesten.

2019. máj. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!