Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes egyetemre menni?

Érdemes egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem idén de nehéz lenne az anyagi háttere is, főleg ha nem sikerül a kollégium. Valami jó okj-t kellene helyette. De valami olyat amivel jól is lehet keresni. Idővel lehet hogy megérne a diploma de nem hiszem, hogy el tudom végezni. Nőként nem tudom mit kellene, vagy levelezore elmegyek de nappalin is dolgoznom kellene.

2019. máj. 21. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha piacképes szakmát szerzel a diplomával, akkor még diákhitelre is bőven megéri. Mérnökinfó, programtervező infó, gazdaságinfó, gépészmérnök, villamosmérnök, stb.
2019. máj. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Az egyetemhez elsősorban tudásszomj kell és 18 éves korra meglehetősen sok iskolai eredmény és edzett szellem.

A többi megoldható. Pl. egy bölcsész szak csak egy fél vagy harmad szak, amellett lehet dolgozni és koli is van, lehet ingázni, stb.

Nyilván akit el tudnak tartani mellette, az járjon 5 szakra párhuzamosan, de akinek dolgozni kell, az ne.

A kérdés a szellemi muníció.

2019. máj. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen érdemes egyetemre menni.

Az első válasz az szokott lenni, hogy nem kell mindenkinek diploma. Általánosan igaz ez az állítás, csak éppen nincs megindokolva.


Csak akkor éri meg az egyetem, ha tudod hogy kb. mit szeretnél kezdeni az ott szerzett tudással, papírral és kapcsolatokkal.

A most piac szerint keresett szakokon(mérnök, infós, matekos) szerzett tudást ugye nem kérdés mire használod: elmész az iparba. Viszont bölcsész, jogász és gazdasági képzésekkel annyiban nehezebb a szituáció, hogy nincs akkora emberhiány, hogy azonnal találj állást (persze ha kiemelkedő vagy, vagy vannak kapcsolataid akkor kapni fogsz, nem is akármilyet). Ezeken a képzéseken célszerű, ha már kezdéskor tudod, hogy te mit szeretnél csinálni vele. Persze ezt leírni könnyű, a valóságban kevesen tudják azonnal, hogy mivel szeretnének foglalkozni.


Próbálj meg jelentkezni duális képzésre, ha van rá lehetőség a szakodon. Azzal megoldod az anyagi gondok egy részét, és szakmabeli munkád is lesz.

2019. máj. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Könyvelő szeretnek lenni és azzal foglalkozni.
2019. máj. 22. 22:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Könyveléshez nem kell diploma.

Elég a két éves szakképzés és OKJ bizonyítványt ad.

Én nem ajánlom, mert a számítástechnika annyira fejlődik, hogy 5-10 év múlva alig kell majd (embernek) valamit könyvelnie.


Egyébként érdemes egyetemre menni. Közgazdász végzettség hasznos és ha van eszed hozzá, jól fizet. A könyvelés egy szellemi robot munka.

2019. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!