Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi a rezsi 2 emberre?

Mennyi a rezsi 2 emberre?

Figyelt kérdés

45nm a lakás amit szeretnénk ki venni albérletbe... Tulaj szerint 15e Ft/hó

Párom szerint 30e Ft/hó

Én nem értek hozzá hülyeséget nem akarok mondani, kijelenteni.

A lakás 10 emeletes panel, szigetelt 5. emeleten van.

Cirkó fűtéses, villany bojleres. Nyílászárók cserélve voltak kívül belül szigetelt.

Én 6-8 órában dolgozom párom 10-12 órában Hajnal 3:30kor indul dolgozni általában 16:00-17:00 körül mindketten otthon vagyunk de van hogy 18:00kor.

Szinte csak aludni járnánk haza, 20:00-21:00kor már bőven alszunk.

Bocsi ha hülye a kérdés, ha nem tudsz segíteni válaszoddal légyszi ne szólj be :(

Köszönöm!



2019. máj. 23. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Mi ketten élünk garzonban, ugyanúgy villanybojler, fűteni gàzzal tudunk.

Ha mindent beleveszek (internet, tv is, kukadìj, közös költség, villany, gáz, víz) kb 40 havonta, télen több.

A 15 elég kevésnek tűnik, kérdés, hogy mi van benne? Egyébként a tulaj nyilván kevesebbet mond, el akarja "adni" a helyet

2019. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 15 ezer rezsi, max fejenként nyáron, olcsóbb internet csomaggal. Tehát jobb esetben is kettőtökre 30 ezer, de inkább több, és nem a téli nagy hidegben.

Én is 10 emeletes panelban lakom, a negyedik emeleten. Lakótársam van, és mostmár a jobb időben kijön kb 18 ezerre fejenként a rezsi úgy hogy a víz az nincs külön számolva.

Úgyhogy kamu a 15 ezer. Eleve van közös költség is, ami nagyon sok helyen mostmár 10 ezer körül mozog, nálam ebben benne van a víz, szóval ezzel együtt 18 ezer.

Mondjuk így, hogy a pároddal költözöl eggyel kevesebb a szoba, de akkor is szerintem olyan 40-50 körül fog kijönni nektek. Nyáron lehet lesz 30, de télen inkább 50.


És az is igaz, hogy a tulaj direkt kedvezőbb rezsivel hirdeti meg, én is így jártam...

2019. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 53 nm-es tégla lakásban házközponti fűtéssel és melegvíz ellátással 2 főre (szintén csak aludni járunk haza):

- Közös ktg.: 7500 Ft havonta

- Fűtés: változó, 5-10000 Ft havonta, fűtési szezonban

- Melegvíz: 3500 Ft havonta

- Szemét: 5300 Ft negyedévente

- Hideg víz: 6000 Ft 2 havonta

- Villany: 4000 Ft havonta

- Tv, net: 5200 Ft havonta

Nekem a 15 kevésnek tűnik. Vagy ebbe esetleg nincs benne a közös költség. a 25-30 már reálisabb lehet.

2019. máj. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Huhh ez nagyon durva nem gondoltam hogy tényleg igaza lesz páromnak.

Bele se merek gondolni egy nagyobb családnak mennyi a havi rezsi...

Igazából most kezdek bele csöppeni ebbe a "felnőtt" életbe (21 vagyok), nekem ez sokkoló hogy ilyen sok...Anyósnak havonta 10E Ft-t adtunk rezsibe+kaja 15E F... Most a rezsi többe lesz mint a havi kaja+rezsi.

(Nem én akarok költözni anyostól, párom nem jön ki jól az anyukája pasijával...)

2019. máj. 25. 00:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ez sajnos ilyen. De szerintem az, hogy ketten vagytok, magatok urai lesztek megéri.
2019. máj. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, meg nem akarok én se örökké anyóssal lakni :)
2019. máj. 25. 08:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a rezsi 2 főre 36-38 ezer Ft/hó. 11 emeletes panel, 3. emelet. De ez nagyon sok mindentől függ. (Pl. lakás állapota, mennyire szigetelnek az ablakok, szolgáltatók árai, közös ktg mértéke, lakás elhelyezkedése, egyéni fogyasztási szokások stb.)
2019. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyébként utólag:


Beköltöztünk és nagyon jó együtt lakni.

Rezsi kérdés: viz, áram, gáz havi + közös költség tenyleg 15.000Ft

4-5m3 viz/hó

55-60w áram/hó

gáz kb 3-4m3 /hó

közös költség 6500Ft/hó


egyéb költség rezsivel kapcsolatba nincs.

Nyilván telefonszámla van meg net tv nincs nem igenyeljuk... telefonszámlánk együtt a kettő havi 7000Ft (lejárt hűség, plusz olcso tarifa egymást ingyen hivjuk)

Net 2000-2500korul van ...

2019. aug. 30. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!