Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A nagyon közelmúltban, hogy...

A nagyon közelmúltban, hogy zajlik a lakáskiadás foglaló, közjegyzői része?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, egy nap megyek Pestre, akkor tudom lefoglalni a lakást, utána pár nap múlva tudok költözni. Itt vidéken 5000 a foglaló és kész. A fővárosban mennyi? Mert egyhavit nem hagyok csak úgy, hogy majd pár nap múlva jövök bőröndökkel, holmival.


Ha közjegyzői szerződést szeretne a tulaj, akkor pl. hétvégén dolgozik a közjegyző? Vagy hétközben 10 perc múlva ráér, amikor azon az egy napon vagyok Pesten?



2019. máj. 24. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10 perc múlva megehetsz egy hamburgert a mekiben.
2019. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerződéskötéskor nem egy havi, hanem 2-3 havi pénzt kérnek! Még hogy 5000? Komolytalan, akkor inkább el se indulj!

A közjegyző természetesen nem dolgozik hétvégén, és nem is pattan azért, mert te akkor kegyeskedsz ráérni - de bele lehet írni a szerződésbe, hogy a szerződés akkor marad érvényben, ha két héten belül aláírod a kiköltözési nyilatkozatot is a közjegyzőnél.

2019. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Általában az a menete, hogy a szerződés aláírásakor átadod a kauciót (2-3 havi lakbér), és kifizeted a tárgyhavi lakbért mellé. Ekkor kapod meg a kulcsokat is meg mindent, szóval nem is értem, miért nem adnád ezt szívesen, hogy majd pár nap múlva jössz.


A közjegyzővel meg szerintem az albérlet kiadói igen kis százalékban szoktak xarakodni, de ha fontos, akkor ahogy az előző válaszoló is mondta, megszabtok egy relatíve bő határidőt, amíg biztosan tudod, hogy el tudsz hozzá jutni.


Csak kíváncsiságból, melyik vidék az, ahol 5000 ft foglalóért adnak albérletet? Ilyenről még csak nem is hallottam soha.

2019. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálam annyi volt a foglaló amennyi az első havi lakbér. :D Nem 5000 forint. Számíts rá, hogy szerintem minimum az első havi lakbér fele biztosan lesz.
2019. máj. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2-3#

köszi, ez a későbbi közjegyzősködés eszembe sem jutott. Odaadom a kauciót, meg fizetnivalót, nyilván, egyértelmű, de nem úgy, hogy fizetek hétközbeni napon, amikor fel tudok menni Pestre, csak hogy tutira legyen hová menni hétvégétől és kulcsot pedig majd a költözés napján hétvégén kapom meg.


Tehát, ha jól értelmezem, pl. szerdán fizetek mindent, kapom a kulcsot és hétvégén költözöm? Ok, hogy ezt a tulajjal kell megbeszélnem, de ilyenkor, amikor nem a szomszédos utcából ruccanok át, hogy szokott lenni?


4# értem, gondoltam, hogy nem 5000, példának írtam.

2019. máj. 24. 16:44
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne keverjük a fogalmakat, a foglaló és kaució teljesen más dolgokat jelentenek. Foglalót egyáltalán nem szokás kérni lakás bérbeadásnál, kauciót viszont igen, az 2-3 havi bérleti díj szokott lenni.
2019. máj. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6#: akkor még mindig nem értem. Szerdán megtetszik az egyik kiadó lakás, de csak hétvégén tudok költözni. A bérbeadó az ígéretemnek fog hinni és megvár szombatra a szerződéskötéssel? Addig másnak nem fogja kiadni? MInt írtam, vidéki vok, nem a szomszédos kerületből ruccanok át. Vagy megkapom a kulcsot, szerződést is kötünk, fizetek és mindezt az előző hónap utolsó napjaiban? És ha beköltözök? Ingyen lakok pár napig? Tényleg nem értem.

Vidéken van egy kiadó lakásunk, itt teljesen más a helyzet úgy látom.

2019. máj. 24. 17:31
 8/12 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb, ha ott rögtön szerződtök, kifizeted a kauciót + 1 havi bérleti díjat, megkapod a kulcsokat, írtok birtokbaadási jegyzőkönyvet stb. és utólag elmész a közjegyzőhöz.

Foglalót nem szokás adni.

De tulajtól függ. Lehet, hogy megvár pár napot.

2019. máj. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
7 - mi is adunk ki lakást, nincs foglaló, felhívjuk azt az érdeklődőt, akinek végül odaadjuk a lakást és megbeszéljük hogy akkor mikortól tud költözni. Miután megnézte, rá 1-2 napra. Legutóbb amikor lakót kerestünk, egy nap megnézte 15 ember, ebből azért ki lehetett választani a legszimpatikusabb/legmegbízhatóbbat, nem kértünk egyiküktől sem foglalót. Felhívtuk akinek kiadtuk, ő meg jött, megbeszéltük a pontos dátumot, amikor átadtuk a kulcsokat, akkor írtuk a szerződést illetve kértünk 2 havi kauciót + tárgyhavi lakbért, és onnantól kezdve nem érdekelt, mikor költözik és honnan jön, ha úgy adódik, felőlünk akár már csomagokkal együtt jöhetett volna. Mi közjegyzőhöz nem mentünk, azt se tudom az mire kellene. Szerintem Budapesten egy átlagos albérletnél így mennek a dolgok, mi még csak nem is kifejezetten jó helyen adjuk ki a lakást, el se merem képzelni mi történik a belsőbb kerületekben, de ne számíts arra, hogy rögtön az első ingatlant, amit megnézel és megtetszik, el is tudod egyből foglalni és biztosan te kapod meg, mert simán lehet, hogy nem. Anno mikor mi kerestünk albérletet, 5-7 lakást néztünk meg, mire találtunk egy olyat, ahol végül nekünk adták ki, és ez még a nagy lakáspiaci bumm előtt volt, azóta lehet, hogy rosszabb. Jól is nézett volna ki mindenütt foglalózgatni...
2019. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha megtetszik egy lakás, de nem tudsz hamar költözni, azaz hamar szerződést írni, és nem tudod fizetni a kauciót vagy az első havi lakbért, két variáció van: vagy foglalót adsz neki, vagy elhiszed, hogy nem adja ki másnak. De azt is tudni kell, hogyha utánad jön egy olyan, aki már aznap, vagy a napokban tudja írni a szerződést, és fizet is, akkor annak adja ki hamarabb.
2019. máj. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!