Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felpuposodott a laminált...

Felpuposodott a laminált padló, köteles vagyok kártérítésre?

Figyelt kérdés

2 éve élek már egy albérletben, és sajnos felpuposodott az idők során több helyen a laminált parketta. Általában figyeltem hogy kevés vízet használjak felmosáskor, de szerintem nem mindig voltam elég óvatos, viszont úgy emlékeztem hogy egy 5-10 perc alatt teljesen felszáradt parketta, még is kipuposodott. Leginkább csak akkor látszódik ha fény éri, ezért tünt fel most.


Kell ilyenkor kártérítést fizetni a főbérlőnek ? Ha igen mennyit?



2019. máj. 25. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Laminált padlót nem mosunk fel, maximum nyirkos ruhával áttöröljük, ha már nem áldozunk lamináltpadló-ápolószerre.

Azt nem lehet itt-ott javítgatni, hogy kifizetsz mondjuk 8 szálat. Azt az egészet fel kell szedni és a régit nem lehet visszatenni.

Hogy mennyit kell fizessél, az a tulaj jóindulatától függ.

Nem látom a padlót, de lehet egy szőnyeg megoldja a problémát.

2019. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha volt kaució, ilyen okkal jogosan visszatarthatja, ha majd kiköltözöl, mert ez bizony nem rendeltetésszerű használatból eredő kár. Ha nem volt, akkor pedig igen, kérheti a megtérítést. Lamináltat nem mosunk fel, ezt még a hülye is tudja.
2019. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát 20 négyzet méterből 2 négyzetméternyi terület a többi rendben van, ez mennyi összegben ? ?
2019. máj. 25. 17:08
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

#3

Értsd meg, hogy nincs ilyen!

Az 20 m2.

Kivéve TALÁN - de ebben nem vagyok biztos - hogyha a szélén van.

De akkor sem kap már ugyanolyan színűt, de ha kapna is, ami évek óta lent van az már oxidálódott az idők folyamán a felmosások, napsütés, használat hatására.

2019. máj. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
szóval kb 20x6k = 120k forint, remek..........
2019. máj. 25. 18:32
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ha magától nem veszi észre - mert ahogy írod, nem feltűnő - szükségtelen felhívnod rá a figyelmét. És akkor sem lenne tisztességes részéről kifizettetni a teljeset.
2019. máj. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindegy egy 30-50kval így piaci áron alul van az albérlet, nemfogom húzni a számat ha még is ki kéne fizetni, kb a 4 hónapnyi díj különbséget jelenti
2019. máj. 26. 10:25
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Ne haragudjatok, de miert tiszteletlenseg neki elkerni az egesz osszeget? Attol hogy csak par helyen lett pupos, neki az egeszet ki kell cserelni, es ha az ott lako nem aztatta volna fel nem is kene kicserelnie. Ez nem igy mukodik, hogy csak azt a par darabot kell kifizetni amit tonkretett.


Kerdezo, szerintem a becsuletesseg meghalalja magat a hosszu tavon, szerintem ne probald meg elsumakolni, lehet a vegen az oszintesegedert azt fogja mondani hogy nem is veszes a dolog, de ha eltitkolod az tuti nem lesz szimpatikus neki. Inkabb vallald be, amugy lehet olcsobban is vasarolni negyzetmeteret mint 6000, csak a lerakast is ki kell fizetni gondolom

2019. máj. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Én sem szólnék kapásból. A laminált padló egy olcsó, látszatmegoldás, de amúgy a padlóburkolás szégyene Ezzel azt akarom mondani, hogy nem jó technológia és ha vigyázol rá is így járhat. Én ezt természetes elhasználódásnak fognám fel, mivel ez a fajta padló ennyit tud.
2019. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

#6 vagyok. Nekünk van egy kiadott lakásunk, amiben van laminált padló. Egyetlen egyszer sikerült felpúposítani, akkor amikor csőtörés miatt beázott a lakás és a szoba fél napig víz alatt állt! Semmilyen más hatás, vizes felmosás, albérlői tevékenység nem púposította fel! Miközben a mi lakásunkban is van egy helyiségben laminált padló, amire úgy vigyáztunk, mint a szemünk fényére, mindig a legpuhább rongyokkal és ápolószerekkel volt törölgetve, mint a hímestojás. Ehhez képest egyes illesztéseknél egyszerűen "felkunkorodott" a parketta.

Úgyhogy ezen tapasztalatok miatt erősen kétlem, hogy a bérlő csinált volna valamit rosszul. Az is ezt támasztja alá, hogy egy helyen púposodott fel, pedig valószínűleg nem csak azon a helyen takarít a kérdező...

Igazat adok #9-nek, a laminált padló egyszerűen egy gagyi dolog, már ha az ember nem költi rá a gatyáját is, mert méregdrágán igazán jó minőség is kapható. De jellemzően albérletbe nem smaragdpadlót rakat a tulaj.

Én tehát - ismerve a laminált padlónk adottságait - biztos nem varrnám az egészet a bérlő nyakába, egyszerűen tisztességtelennek érezném! Mintha kihasználnám a tapasztalatlanságát, tudatlanságát a laminált padlót illetően. Na, ezért írtam azt, hogy az ő helyében nem szólnék a tulajnak. (És a való életben én a tulaj szerepében vagyok...)

2019. máj. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!