Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapestre szeretnék költözni...

Budapestre szeretnék költözni augusztusban. A munkahely vagy az albérlet keresése a fontosabb? Melyiket tartjátok elsődlegesnek és miért?

Figyelt kérdés

2019. jún. 4. 13:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a munkahelyet tartom fontosabbnak, mert ennek a megléte adja azt a biztonságot, aminek alapján keresheted az albit.

Ráadásul a munkahelyhez közel érdemes kiadó lakást keresni, nem a város túlsó végén,mert Budapesten belül is lehet órákat utazni, az meg ugye nem hiányzik?

2019. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Milyen munlát keresel?
2019. jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk igen, az se mindegy, milyen munka, de alapvetően a munka fontosabb szerintem.

Albérletet lehet gyakorlatilag néhány napon belül találni. Érdemes azért előtte kicsit nézelődni, hogy kb tisztában legyél az árakkal, de addig nem vennék ki lakást 100+ ezerért, amíg nincs biztos munka.

2019. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
A kérdést sem igazán értem. Ha van munka, költözök BP-re. De minek költözik az ember oda, ha se munka se albérlet?
2019. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%

#4

Mert megunta a fatornyos hazáját!:D

2019. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Előbb a munkát, aztán a lakást. Ahogy írták, nézegess addig albérlet hirdetéseket.

Volt egy rokonom, aki fordítva csinálta.... Életkora miatt nem tudott akármit elvállalni, hónapokig nem volt munkája, de albérlete az volt....

2019. jún. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Ha kifizeted előre a bérelt hónapokat, engem nem érdekel, van-e munkád.

De ha kell a munkabér a lakás kifizetéséhez, akkor valószínű nem kapsz addig lakást, míg egy munkaszerződésed nincsen. Sokan kérik a lakójuk kiválasztásánál ezt.

2019. jún. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Első a munka, a #1-es nagyon jól kifejtette hogy miért. Lakásbérléskor viszont a kaució és az első havi bérleti díj letétele szükséges. A bérbeadónak nem kell felmutatni semmilyen munkaszerződést, semmi köze hozzá hogy kinek mennyi a fizetése. Aki mégis ilyet kérne, azt kerüld el messziről, mert a későbbiek folyamán is mindenbe bele fog kötni.
2019. jún. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Én sem értem, hogy mi indokolja a Budapestre költözést. Azt hinné az ember, hogy valaki mondjuk azért költözik oda, mert ott kapott állást. Nyilván munkát keress először.
2019. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Ha messziről költözöl, érdemes megfontolni kezdetben egy szoba bérlését, ami rezsivel akár 60 ezerből kijöhet, mert ha van már munka és nem tudsz bejárni, az is érdekes helyzet. Később helyben már könnyebb lakást találni.
2019. jún. 6. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!