Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi pénz elég a megélhetésre?

Mennyi pénz elég a megélhetésre?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezném akik egyedül laknak albérletben? Miután mindent kifizettetek, mennyi pénz elég arra hogy megéljetek 1 hónapig?
2019. jún. 12. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Sosem lennék olyan i.dóta, hogy egyedül éljek albérletben. Az ilyenek panaszkodnak, hogy nem tudnak megélni. Én 120ezer forintból is bőven tudtam félrerakni, most 400ezerből is tudok
2019. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ki mennyire van rákényszerítve, van akinek 300ezer sem eleg, én 130ezerből is el vagyok...

Mondjuk szubjektív, kinek mit jelet az elég szó.

2019. jún. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

"Sosem lennék olyan i.dóta, hogy egyedül éljek albérletben."


Ez nem idiótaság kérdése.


Van az a szint, életkor, amikor az életminőség többet ér mint a pénz.

Persze fiatalon el lehet lenni 2-3-an. De 30-40 körül azért már nem akkora buli a kollégiumi fíling, meg mások kerülgetése az "otthonodban".


Szobát bérelek, de egyáltalán nem vagyok boldog attól, hogy hú de sokat spórolok ezzel.


Teljesen más egy saját lakás, ahol nincs lakótárs, nem arra jövök haza, hogy tiszta retek minden, kiették a kajámat, vagy 15 ezres villanyszámlát csináltak mert nem elég nekik télen a 25 fok, vagy össze van kulázva a WC. Vendégfogadás szempontjából főleg kellemetlen amikor beállít barát, barátnő és hajnalig óbégatnak a konyhában, hogy se vacsorázni ne tudj, se aludni.


Személy szerint például egy legalább 1,5 szobás lakásban érezném jól magam, ahol nem az ágyra ültetve kell fogadjam a vendégeket, és ha ott alszik testvérem/anyám/haverom akkor nem egy szobában kell szorongjunk, hanem el lehet vonulni. Vagy akár kisebb összejövetelt is tudok szervezni.


Persze tudom spórolás meg zsíros kenyér meg hitel és saját lakás...de jelen állapot szerint, ha spórolnék sem lenne 35-40 éves korom előtt saját lakásra lehetőségem. Viszont méltó módon szeretnék élni addig és nem azért gürcölni, hogy legyen egy lyuk amiben megdögölhetek.

2019. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
30-40 évesen lehet, hogy "gáznak" érzi, de ezen az oldalon a huszonéves is ezen rinyálnak. Én több évig éltem többed magammal egy albérletben, minimálbérért (120ezer ft) dolgozva, elég szép összeget félre tudtam tenni. Így 30-40 évesen már nem kell így élnem. Ha fizettem volna egyedül az albérletet, akkor kijöttem volna a pénzből, de semmi tartalékom nem lett volna és ugyan ott tartanék 10-20 év után is. Szerintem ez i.diótaság. Lepontozhattok, ez akkor is az.
2019. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Amúgy összegszerűen nézve:


100-120 ezer a legolcsóbb albérlet (Budapest)

30-50 ezer a rezsi

10 ezer a BKK bérlet

60 ezer a havi kaja, bevásárlás, mindennapi kiadás

60 ezer elmegy nagyobb kiadásokra (utazás, szórakozás, belépők, egészségügyi kezelések, fogászat, szemöveg, elromló gépek)


Összesen 250-300 ezer kell a kényelmes élethez albérletben hosszú távon, és akkor még nem raktár különösebben félre. Ha autód is van akkor az havi 50 ezer többlet nagyjából.


De még ha nincs éppen nagyobb kiadás, össze húzza az ember a szíjat, akkor is 180-200 ezer a minimum. Bár az már tényleg a fizetsz hogy létezz kategória.

2019. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%

Hogy jön a képbe az albérlet?

Sajét lakéásban is ugyanannyi megélni, miután kifizettél mindent.

Az egyik embernek 400 E az alapkiadása, a másiknak 40 E.

2019. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy jön a képbe, hogy azt is ki kell fizetni és arra voltam kíváncsi a maradék 80 ezer Ft kb. elég-e arra, hogy megéljek.
2019. jún. 12. 22:56
 8/9 anonim ***** válasza:
A kulcskérdés az albérlet díja. Nagyban függ attól, hol élsz. Vidéki kisvárosban még olykor 30 ezer Ft-ért is lehet albérletet találni, nagyobb városban 60-90 ezer az átlagos bérleti díja egy másfél-két szobás lakásnak, Budapesten pedig 100 felett. Vidéken is lehet tűrhetően keresni és Bp-en is lehet minimálbéres munkát vállalni. Tehát az albérleti díj és a fizetés (vagy egyéb bevétel) aránya a meghatározó. Nem vagyok érintett, de egy rokonom egészen mostanáig évekig élt egyedül egy vidéki megyeszékhelyen 50 ezer Ft-os albérletben. A fizetését nem tudom, de ez az albérleti díj nagyon olcsónak számít mai szemmel, bár pár éve még átlagosnak volt mondható, ma már biztos nem kapna ennyi pénzért lakást, de valamiért nem emeltek neki a tulajok. Könnyedén kifizette, holott a város nem a munkahelyi lehetőségekről híres. Rezsije a saját lakásnak is van, azt így is, úgy is ki kell fizetni.
2019. jún. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
7: Én összesen 80-ból is meg tudok élni, hogy még abból fizetem a rezsit és a bérletet.
2019. jún. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!