Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezek a tulajdonosok miért nem...

Ezek a tulajdonosok miért nem adják ki a lakásukat?

Figyelt kérdés

Budapesten a lakások közel 13%-a üresen áll. A lakáskrízis közepén, a mikor egy albérlettel egy kissebb vagyont lehetne szerezni logikusnak tűnik, hogy kiadják a tulajdonosok. Ehhez képest rengeteg lakás pang az ürességtõl. Mégha késõbb használni szeretné a tulaj, akkor is addig miért nem adja ki? Sok problémát ami evvel jár átveheti egy ingatlankezelõ ügynökség, persze lehúzás, de még mindig jobb a tulajdonosok számára, mint hagyni üresen állni, nem? Vagy mi okai vannak hogy ennyi rengeteg üres lakás van Budapesten, miközben a kereslet rá hatalmas?

Most az önkormányzati választások elõtt feldobták az ötletet, hogy Meg kéne adóztatni azokat a lakástulajdonosokat, akik hagyják üresen állni az ingatlant. Evvel egyet értesz?



2019. jún. 22. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:
index.hu/gazdasag/2018/04/25/rengeteg_az_ures_lakas_magyaroszagon/amp
2019. jún. 22. 09:30
 2/63 A kérdező kommentje:
2019. jún. 22. 09:31
 3/63 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is üresen áll egy lakásom. Ez a "nyugdíj-alapom". Ha már a kedves kormány volt olyan kedves, és elvette a nyugdíj-megtakarításaimat, akkor most szépen hagyjon békén a ..csába. Nem vagyok én szociális intézmény, hogy "rászorulóknak" kiadjam az ingatlant, az meg végképp felháborítana, hogy azért adóztassanak meg, mert üresen áll a lakásom. Megvettem, ÁFÁ-san kifizettetem a kivitelezőnek. Kifizettem rá az illetéket, áfás számlát z ügyvédnek, Földhivatali díjakat. Nem loptam rá a pénzt, hanem az adózott fizetésemből összespóroltam.

Kedves kérdező, kommunizmust szeretnél újra?

2019. jún. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 Estádio de Felchút ***** válasza:
51%

#3: részben egyetértek, de nem teljesen értem: van egy terméked, amelyre a piacon igény van, te azonban nem értékesíted, inkább hagyod parlagon heverni, és elmarad a hasznod. Mi erre a racionális magyarázat? Tudom: fidesz, elmúttnyócév, meg soros, meg a migráncsok, de valami értelmes indokra vagyok kíváncsi.

Ugyanakkor tegyük hozzá, hogy ha a nemzetgazdaság érdeke azt kívánja, akkor az egyén érdekei bármikor háttérbe helyezhetők a társadalmi érdekekkel szemben: és ez így van rendjén.

2019. jún. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
50%

A fiatalokat nem tudom, max keresnek annyit, hogy pont lexarják azt a +100ezret ami ebből jönne, de anyukám korabeliek, a 70 előtt születettek azért nem adják ki, mert rengeteg rosszat megéltek, és bizalmatlanok az emberekkel... Nézik egész nap az atv-t, totálisan kimosta már a sokadikbkormány az agyukat, anyukám a blikk cikkeit is készpénznek veszi, azt hiszem ez mindent elárul...

Ahányszór szóba kerül, hogy ki kéne adni az érdi lakásunkat, mindög jön azzal, hogy ha. Nem fizet az albérlő, akkor meg majd nem fogjuk tudni kirakni, mert szinte hetente lát tv-ben egy ilyen sztorit... Uh fél.

Ő amúgy egy igazi rettegő, ő az aki a migránsoktól is retteg... Nem látott még életében egyet sem, de retteg tőlük :D

2019. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
78%
#3-as vagyok: én ezt nem egy "termék"-nek látom, amire a piacon kereslet van. Ez csak egy lakás. Ennyi, semmi több. Mellette van annyi bevételem, hogy nem vagyok rászorulva. Se kedvem, se időm, hogy bérbeadással foglalkozzak, mert minek? Szerencsés helyzetben vagyok, nincs szükségem arra a havi cca. 120.000 Ft-ra, persze az sem annyi lenne a végén. Lejön belőle az adó, amortizáció, felújítás, egyebek. Bőven elég az, hogy ez az üresen álló ingatlan 3 év alatt megduplázta az értékét. Sajnálom, ha ez valakinek nem tetszik, és külön elnézést kérek, hogy nem vagyok csóró, mint a lepontozók többsége.
2019. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

A lakás kiadasa jár bizonyos kellemetlenségekkel az tény. Ezert is írtam az ügynökséget, akik 15%-ért cserebe magukra vállalják a gondokat az amortizációtól kezdve a lakbér behajtásáig Mindent. És még ezzel együtt is Budapesten kiadni a lakást easy money. Nem veletlenül vannak sokan, akik direkt erre utaznak, csak ezért vásárolnak ingatlan, hogy kiadhassák. Nem rászorulóknak, hiszen tehetõs emberek egy igen nagy része is albérletben él.

Egy piaci ág allam àltali serkentése Meg nem kommunista jelenség, van rá példa teljesen más területeken is.

Szerintem ebben semmi rossz nincs, hogy rákényszerítik az albérletpiacra ezt a 13% plusz lakâst, ami nem kis szâm pesten...

2019. jún. 22. 10:20
 8/63 anonim ***** válasza:
94%

Én nem szeretném, ha engem bármire is kényszerítenének az ingatlanommal kapcsolatosan.

Se arra, hogy kiadjam, se arra,hogy ne adjam ki.

Szerintem ez magánügy, biztos mindkét variánsnak van oka.

2019. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
90%

Elsősorban a rossz tapasztalatok, valós vagy vélt rémtörténetek miatt.

A mi családunkban is volt ilyen (bérlő által leamortizált lakás; persze, végül anyagilag egész jól megúsztuk, mert le volt papírozva, de idegőrlő volt, és rossz volt látni a pusztítást:(, mert hacsak nem eleve befektetési céllal vetted, érzelmileg is megérint, ha kárt okoznak benne, meg a rendbehozatalkor "küzdeni" a "szakikkal" sem semmi), ennek ellenére mi kiadjuk a nagyszüleim egykori lakását, de nem mindig könnyű megbízható, szimpatikus bérlőt találni. Jól körbe kell az embernek bástyázni magát jogilag is, persze, ha már egyszer kijártad az utat, utána már könnyű és nem félsz, de először megugrani ezt a lécet sokaknak nehéz.

2019. jún. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:

Végülis csak megadóztatnák a lakást ami üres, kényszeríteni természetesen nem lehet. A Momentum vetette fel, a 2. Pont a linken.


[link]

2019. jún. 22. 10:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!