Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet hogyan miként? Hogy...

Albérlet hogyan miként? Hogy működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most költöznek először alberletbe. Eddig a bérlő fia lakot a házba megcsinálta az adosagokat. Bár melyik nap kikapcsolhatjak a villanyt. A berlonek látszólag gyorsan kell a penz hogy rendeze a villanyt és a hitelét. Én támogatásra kapnam meg az albérletet mármint úgy fizetnek nekem. Ehhez viszont előre kellene nekem a bérleti szerződés. Ez hogy működik? Mielőtt leteszem a pénzt kötetek bérleti szerződést? Illetve mi van akkor ha utólag kikapcsoljak a villanyt annak ellenére hogy kifizettem a kaukciot mindent.

2019. jún. 26. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Eszedbe ne jusson kivenni. A kaucióból kifizetik a tartozásukat, téged meg kibacnak, oszt futhatsz a pénzed után. Polgári peres eljárásban megítélheti a fizetést a bíróság, de ha nincs miből fizessenek, nem dolgoznak, az tanulópénz lesz.
2019. jún. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bérleti szerződést csak akkor írtok ha leteszed az asztalra a kauciót és a tárgyhavi bérleti díjat. Én ilyen helyre nem költöznék a helyedben ahol bármikor kikapcsolhatnak bármit. Keress inkább egy másik albérletet.
2019. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta előre írjuk meg és együtt megyünk el kifizetni a dolgokat. Most beszéltünk :)
2019. jún. 26. 19:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy most beszéltetek, de mi van, ha a bérbeadónak minden szava hazugság?

Eddig minden hozzászóló óva intett arról, hogy kivedd!

2019. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd a politika-jog rovatban várunk ha átvernek. Aki adósságokat halmoz, nem tudja fizetni a rezsit(nem a villany a legnagyobb tétel és még az se megy), attól mit vársz? Na és a bérlő fia hová megy? Híd alá? Vissza a mamához? Na jó, de meddig.
2019. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondolom azért nem rendezte a tulaj mert miért fizetne ki mas helyet? Mindenesetre szerintetek tényleg nem jó ötlet kívenni? Nézzek akkor mást 😁 köszönöm szépen
2019. jún. 26. 19:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3: A tulajdonossal beszéltél? Megmutatta a lakás tulajdoni lapját és a személyijét, hogy ő a tulaj?

A bérlőnek semmi köze hozzád.

2019. jún. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7. Na elmondom a sztorit. Egy kis faluban élünk itt mindenki ismer mindenkit. Van velünk szembe egy ház amit megvettek. A nő marmint a tulaj kiadta bérbe a fiának. Ismerem a fiát. Panaszkodott pár hónappal előtte hogy az anyja kifogja rakni mert nem fizet semmit. Aztán ugy volt h9gy mégse de a tulaj beragot hogy ennek ellenere a fia roma gyerekeket vissz oda és napokig ott alszanak. Most lett tegnap kirakva a fia a házból. A tulaj marmint az anyja meg kiakarja adni albérletbe. Nekem ahhoz előtte kell egy berleti szerzodes amit elkuldok a munkaugyifele mivel allami tamigatasba kapnam az albit. Viszont a bérleti szerzodes 1 hettel elotte kell mielőtt ő kapna bármiféle penzt tőlem. Ezt meg is értette. Azt mondta hogy a fia csinált tartozast és igy ha be költözünk tudna kifizetni. Ami azt jelenti hogy együtt elmegyunk és előttem fizeti be a csekekket. Az albi 40 lenne a rezsi 50 amit azért kicsit sokallom. Itt gáz konvektor van amúgy.
2019. jún. 26. 21:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Rezsit csak arra fizess amirol kapsz szamlat, barhova mesz alberletbe.
2019. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!