Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Legtöbb helyen miért nem...

Legtöbb helyen miért nem engedik, hogy bejelentkezzünk? Mitől félnek?

Figyelt kérdés
Volt olyan tulajdonos, aki ugyan ragaszkodott a közjegyzői szerződéshez, mégsem engedte, hogy bejelentsük a lakást ideiglenes lakcìmnek.

2019. júl. 10. 01:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

Voltam egy tanfolyamon, ott is azt mondták, hogy csak ideiglenesre engedjük.

Mi sem értettük.

Olyasmi lehet a háttérben, hogy ha kidobod a platzra a lakást (hirdetés, stb.), akkor helyrajzi számot, minden adatot megszerez a bérlő, és visszaélhet vele. Olyat is meséltek, hogy a tulajdoni lapra bejegyeztek tulajdonjogot anélkül, hogy lett volna eladás. Vagy eladásra hirdeti a bérlő a lakást, amíg bérli...

Nem teljesen tiszta, mindenesetre a jogrendszer a bérlőt védi a tulajjal szemben nálunk, és emiatt mindenféle módon eb akarják biztosítani magukat a tulajok.

Én engedném a bejelentkezést, mégse jelentkezik senki bérlőnek.:)) Tehát a bérlő is fél ettől, valamiért mindenki feketén akarna mindent, nem tudom.

2019. júl. 10. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

"Volt olyan tulajdonos, aki ugyan ragaszkodott a közjegyzői szerződéshez, mégsem engedte, hogy bejelentsük a lakást ideiglenes lakcìmnek."


Ez igazából úgy biztonságos, hogy egy lakcímkijelentőt is aláírsz ugyanakkor neki.

Egyszerűen nem ért a kiadáshoz az illető. Ez egy szakma, én is hónapok óta tanulom. De 90%-uk laikus.

2019. júl. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Különben úgy tudsz hozzáértő bérbeadót találni, hogy írja a hirdetésben, hogy számlaképes, van szerződés és kell a közjegyzői záradék a szerződés mögé. Ha innentől sem enged bejelentkezni, akkor passz. Különben régóta tart az ingtalanhirdető portáloknál a bérbeadólobbi, hogy kereshető legyen az adatbázisban a számlaképes lakás, de hát sajnos egyelőre hasztalan...:(

Pl. ha a kedves bérbevevő is beszólna az ügyfélszolgálatnak, akkor előrébb lehetnénk.

2019. júl. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Mert kiszolgáltatott bérlőt keresnek, szinte senki sem gondolkodik hosszútávon a lakásbérleti piacon.
2019. júl. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos nagyon sok főbérlőnek fingja nincs, mit merre meddig... Csak pénzt kapjon a markába.
2019. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Volt olyan tulajdonos, aki ugyan ragaszkodott a közjegyzői szerződéshez, mégsem engedte, hogy bejelentsük a lakást ideiglenes lakcìmnek."


Nem is kell. Közokirattal nyugodtan be lehet jelentkezni bárkinek az engedélye nélkül, akár a fejére is fordulhat a bérbeadó, nem tehet semmit (de lehet soha nem is tudja meg).


"Voltam egy tanfolyamon, ott is azt mondták, hogy csak ideiglenesre engedjük."


Nincs ilyen, te bérbeadóként nem döntheted el, hogy a lakó milyen jogcímen jelentkezik be, de egyébként neked rohadtul mindegy is. A bérelt lakás nem feltétlenül tartózkodási hely, lehet lakóhely ("állandó lakcím") is, ezt a bérlő dönti el.


"Olyasmi lehet a háttérben, hogy ha kidobod a platzra a lakást (hirdetés, stb.), akkor helyrajzi számot, minden adatot megszerez a bérlő, és visszaélhet vele. Olyat is meséltek, hogy a tulajdoni lapra bejegyeztek tulajdonjogot anélkül, hogy lett volna eladás. Vagy eladásra hirdeti a bérlő a lakást, amíg bérli..."


Ennek mondjuk nem tudom, mi köze van a lakcímbejelentésnek...


"Ez igazából úgy biztonságos, hogy egy lakcímkijelentőt is aláírsz ugyanakkor neki."


Mi az a lakcímkijelentő?

2019. júl. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsò: legutòbb ahol laktunk közjegyzői szerződésünk volt, és mégis kellett a tulajdonos beleegyezése külön, hogy bejelentkeztünk. Kormányablakba odavittem a szerződést, ök meg mondták, hogy ez nem ìgy megy, és adtak egy külön lapot, amit alá kellett íratni.
2019. júl. 13. 07:06
 8/17 anonim ***** válasza:

6:

A lakcímbejelentő és lakcímkijelentő lap:


[link]

2019. júl. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

# 8


Pont ez az, hogy csak lakcímbejelentő lap van. A korábbi lakóhely automatikusan megszűnik az újabb lakóhely bejelentésekor; ugyanúgy a tartózkodási hely is az újabb bejelentésekor. Illetve a tartózkodási hely önmagában is megszüntethető a bejelentéssel. Viszont azt nem értem, milyen "lakcímkijelentőt" akarsz aláíratni, ami biztosítékot ad.

2019. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9: Akkor olvasd el jobban! Lap teteje, középen.
2019. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!