Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Élhetek e ebben az esetben...

Élhetek e ebben az esetben rendkívüli felmondással?

Figyelt kérdés
Albérlőm 5. Napja nem fizeti a bérleti díjat és rezsiköltséget. Én eközben felmondtam a szerződésünket (ezt ígyis úgyis megtettem volna, ő is tudott róla) köv. Hónap végéig maradhat ezen állás szerint a lakásban. Érvényes így a 8 napos fizetési határidő, ami után azonnal hatállyal felmondhatom a szerződést, és ki kell költöznie?

2019. júl. 15. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos sok olyan tulaj van, aki elmulatja a kauciót. Gondolom azért nem fizet, majd levonod belőle.
2019. júl. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez nem ennyire egyszerű én azt gondolom. Nem az én kaució elherdálásommal van a gond maradjunk ennyiben. Nyilvánvaló, hogy minél előbb szeretném házon kívül tudni, mielőtt óvadékon felüli kárt nem tesz, illetve mivel nem fizet, miért is maradna ott? A kérdésem ahhoz szól, aki tudja esetleg, hogy ilyenkor mi a teendő, hogyan tudok minél előbb megszabadulni tőle (ügyvédem jelenleg nyaral, máshoz nem szívesen fordulok, addig is megköszönöm, ha valaki hozzáértő felvilágosít)
2019. júl. 17. 10:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért jó lenne tudni, mi van a szerződésben, mert azon múlik minden. Szerződésszegésre hivatkozással többnyire felmondható azonnali hatállyal, de ugye te nem nyúlhatsz az ő cuccaihoz, ő nem hajlandó kiköltözni, tehát patthelyzet. Ezért kell az ilyen dolgokat a szerződésben meghatározni, és akkor a szerint tudsz eljárni.

Viszont sokan azt hiszik, hogy a kaució lelakható, és sok bérlő is élni akar ezzel, pedig ez nem megy. A kaució pont arra való, ha a bérlő (az utolsó napon is akár) tönkretesz valamit, akkor az ennek a fedezésére szolgál. Viszont ha lelakja, akkor miből lenne fedezve az okozott kár?

2019. júl. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!