Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Divat még, hogy több egyetemis...

Divat még, hogy több egyetemista diák költözik össze egy albérletbe? Régen egy kétszobásba simán beköltöztek négyen is. Most inkább max. Ketten. Pedig mindenki panaszkodik a magas bérleti díjakra.

Figyelt kérdés
Változtak az igények? Már nem szokás összezsúfolódni?

2019. júl. 16. 21:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyomorogni senki sem szeret, pláne sok pénzért, inkább megy koleszba olcsóbban vagy marad otthon. Meg úgy felmentek az árak, hogy sokan már a megosztott költségeket se tudnák kifizetni.
2019. júl. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja de a kérdésre meg nem válaszoltam 😅

Vannak még, akik összeköltöznek, csomószor látok olyan hirdetéseket is, amikben lakótársakat keresnek.

2019. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne mondd már, pontosan ugyan olyan 'divat', sőt egyren agyobb.

Már dolgozók is társbérletben élnek többnyire, mert dolgozóként is nehéz megfizetni egy bérleményt, nemhogy diákként.

2019. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Én nem vettem észre amit írsz, ugyanúgy többet laknak együtt egy lakásba, mint régen.
2019. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem divat, hanem kényszer az ilyesmi.


Amúgy én, bár már messze nem vagyok egyetemista, de mindig úgy gondolkoztam, hogy vagy fizessek keveset, és akkor kollégium. Vagy ha már sokat kell fizetnem, akkor ne kelljen miatta nyomorogni.


Még így is kellemetlen dolog lakótársi viszony, de legalább minimális privát tere van az embernek.

2019. júl. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 xswerdy ***** válasza:
81%
sok egyetemi városban nem probléma kollégiumot kapni, így inkább azok mennek lakásba, akik külön szobát szeretnének, így az osztott szobának egyre kisebb a piaca.
2019. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Még azt tapasztalom, hogy egyre többen egyetemistaként a párjukkal költöznek össze ketten egy albérletbe, maguk mellé meg már ritkán vesznek oda mást/másokat.

Vagy arra hivatkozva, hogy ők nagyon tanulósak, és egyedüllétre vágynak, ilyenkor van aki egyedül vesz ki, igaz, ilyenkor kisebbet.


Én úgy látom, hogy régen a kollégiumok is zsúfoltabbak voltak, ma már nagyobb tér jut mindenkinek. És már saját zuhanyzó is van sok helyen. Régen jó zsúfolt szobák voltak, emeletenként egy közös zuhanyzóval.

Szóval szerintem változott a világ, az igények.


De az albérletekre visszatérve, egyre drágább az albérlet, mindenki panaszkodik, de mégis szeretnek szellősen lenni, viszont így több jut egy főre a díjból.

2019. júl. 17. 13:09
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Sose volt divat. Ettől függetlenül ma is rengetegen laknak így.


"egyre többen egyetemistaként a párjukkal költöznek össze ketten egy albérletbe"

Hol látsz ilyet?

Mi anno egyetemen úgy költöztünk össze az akkori pasimmal, hogy ketten ki tudtunk venni közösen egy szobát egy ilyen lakásban, valami 6 lakótárssal.


"van aki egyedül vesz ki, igaz, ilyenkor kisebbet."

???

Dolgozó ismerőseim se tudnak pl Pesten egyedül kivenni lakást, valaki a tesójával él, valaki a párjával, valaki keresett random lakótársat. Nem ismerek olyat, aki egyedül bérelne bármilyen lakást.


Én abszolút nem ezt látom, amit te...

2019. júl. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Saját zuhanyzó a koleszban? De szép is lenne 😅 azokban, amiket én ismerek (pesti helyek), még mindig egy van emeletenként, azt’ csók.
2019. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

#9

ELTE KCSSK-ban van azt hiszem 4 vagy 6 emberre egy zuhanyzó, de oda lehetetlen is bejutni és 15k a havidíj.

2019. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!