Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Társasházakban hogyan lehet...

Társasházakban hogyan lehet elzárni a vizet?

Figyelt kérdés
A folyósokon mindegyik lakáshoz a szekrényekben 2 mellékvízérő található, ezeknél előtte és utána van egy csap. Viszont azt olvastam a vízművek oldalán, hogy ezt elzárni tilos, kizárólag csőtörésnél engedélyezett rövid ideig. Tehát ha én elmegyek egy hónapra nyaralni, sehogy nem tudom elzárni a vizet? Mert sarokszelep csak a wc és mosdó esetében van.

2019. júl. 25. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Ha elutazol, akkor nem fogy a lakásodban víz! Szóval fölösleges lenne elzárni, viszont ha a föcsapot zárod el, akkor az egész ház víz nélkül marad!
2019. júl. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nem folyik, de nekem volt már olyan, hogy például egy meghibásodott csap elkezdte ömleszteni magából a vizet. Bármi galiba lehet..
2019. júl. 25. 11:25
 3/5 anonim ***** válasza:
16%

Milyen vízóra? Mèg csőtörèsnèl is kevès a valószínűsège a rövid idejű elzárásnak. Az óra utáni rèsz eleve a tied, a plomba akkor az óra mindkèt vègèn van, de az elzárókon nincsen. Èrdeklődj telefonon mit takar a leírás.

Úgy ès addig zárod ki a vizedet csőtőrès szerelès miatt, amíg neked szüksèges.

Hacsak az a főelzáró mègsem főelzáró.

2019. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom milyen társasházban laksz, hány emeletes, és hogyan van bekötve a vízvezeték.

A mi házunk 3 emeletes. A lépcsőházban lévő beépített szekrényekben vannak a vízórák felszerelve. Mindegyik szekrényben 1 vízóra van, az annak a lakásnak a vízórája, amelyikhez a szekrény tartozik. A vízóra után, mondhatjuk felette van egy elzáró. Ha azt elzárjuk, úgy akkor abban a lakásban lezártuk a teljes vízvezetéket, de annak a többi lakáshoz semmi köze nincs. Ugyanis ez az adott vízóra egy almérő.

El lehet zárni (mondjuk bal oldali lakásról beszélünk) a teljes bal oldali felmenő vízvezetéket is, annak az elzárója azonban a földszinti bal oldali szekrény legalján található. Ugyan így van a jobb oldalon is. Ha azt a földszinti elzárót zárjuk el, úgy az összes bal oldalon lévő lakás, vagy az összes jobb oldalon lévő lakás vizét elzártuk. A ház teljes vízellátását pedig a ház előtt lévő vízóra aknában felszerelt főmérő elzárásával tudjuk lezárni.

Szerintem minden lakásnak külön el kell tudni zárni a vízvezetékét. Azt nem sarokszelepek elzárásával tesszük meg, hiszen az csak az adott helyiség, vagy berendezés vizét zárja le.

2019. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A csap nincs plombálva, tekergetheted. Csak a csavarjára van rárakva egy műanyag plombagyűrű, azt viszont nehogy leverd.
2019. júl. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!