Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ablakcserénél meghagynátok a...

Ablakcserénél meghagynátok a régi de nagyon jó redőnyt tokkal?

Figyelt kérdés

Csak alatta az ablakot cserélném..

Meg olyat is láttam amikor a fa tokot is meghagyták az ablak körül



2019. aug. 22. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
egyet sem hagytunk meg .
2019. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Meghagynám.
2019. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha faredőnyről van szó, mindenképp meghagynám.
2019. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Pont olyan lakásban lakunk ahol az ablakkeretet (fa) meghagyták és abba rakták a műanyag keretet...

És mára már korhad is rendesen. Nagy eső után csak úgy szívja a vizet..

Új ablakhoz, ha véletlenül méretben passzol, miért ne maradhatna a redőny.

2019. aug. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Meghagytam (faredőny!) és nem volt okom megbánni.
2019. aug. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Ha a fa tokozást meghagyják, akkor ott illik a faredőnyt is meghagyni. Bár sok helyen látni azt a megoldást amit mondasz, hogy cserélik műanyag redőnyökre, nyilván bizonyos hátrányokkal.

Én amellett vagyok, hogy a faredőnyt kell felújítani, kipoffozni. Szépen lecsiszolni, több rétegben festeni, és higgyétek el, megszolgálja. A faredőnynek több előnyös tulajdonsága is van a műanyag társával szemben. Még kb. 20 évvel ezelőtt nekem egy régi szaki azt mondta, ha egy faredőny rendesen karban van tartva, gondozzák rendszeresen, az ideális élettartama 70-80 év. Ez azt jelenti, hogy még a 60-as években telepített faredőnyök is megfelelő gondozással a mai időköz képest még 30 évig legalább jó szolgálatot tesz.

Persze mérlegeljen mindenki saját belátása szerint. Mellékesen megjegyzendő a műanyag redőnyök kb. 30 évig bírják átlagban.

Nem fejtem ki a részleteket, erről tessék külön kérdést kiírni akit érdekel, hogy milyen hátrányai vannak a műanyagredőnyöknek és a hozzátartozó konstrukcióknak.

2019. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
A szomszédomnak is volt fatokos műanyagredőnye és valóban a fa alsó vége elkorhadt, de ez megelőzhető úgy, hogy a fát nem engedem le egészen a parapetig, hogy ne tudja magába szívni a vizet és ne korhadjon, illetve a végét rendesen bepácolom, befestem, hogy ne érintkezhessen az eső vagy hó vizével. Továbbra is amellett vagyok amit 2. válaszolóként írtam, tehát meghagynám a fát.
2019. aug. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A redőny műanyag, az ablak feletti redőnytok fa, illetve az ablaktok is fa. A redőny alulról előre van buktatva tehát leengedve is szellőztethető es az eső nem a párkányra vezetődik.. a kérdés hogy a rohadás a hőhíd miatti pára kicsapódásból adódott? A párkány most bádog..
2019. aug. 23. 08:11
 9/14 anonim ***** válasza:
Nézetem szerint a hőhíd miatti fakorhadás minimálisan esélyes. Lehet, másnak más a tapasztalata.
2019. aug. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

" a műanyag redőnyök kb. 30 évig bírják "


Pont most dobtuk ki 10 évesen a műag.redőnyt, mert széthullott az UV-től.

A régi házunkon lévő 60 éves faredőny bezzeg a mai napig funkcionál.

2019. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!