Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Muszaj lekenni a fa polcot...

Muszaj lekenni a fa polcot alapozoval? Mi tortenik, ha kihagyom az alapozot es egybol a festekkel kenem le?

Figyelt kérdés
Egy regi konyvespolcot ujitok fel. A fem reszet szepen lecsiszoltam, lekentem alapozoval,es festettem. De fahoz valo alapozom nincs es nem is kell, hogy a vegeredmeny tokeletes legyen. Vajon alapozo nelkul nem jo? Mi a legrosszabb, ami tortenhet? Vagy jo lehet ra az az alapozo, amit a femre kentem? Az van rairva, hogy rozsdaelleni univerzalis alapozo. Koszi.
2019. szept. 4. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a rozsda elleni alapozó kültéri dolgok festéséhez való. De egy fából készült, lakásban található polc esetén nem hinném, hogy szükség lenne rá.

Javítson ki légyszi olyan, aki jobban ért hozzá.

2019. szept. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fát beltéren felesleges alapozni. Bár nem tudom milyen festékkel akarod kenni, feltételezem valami oldószeres fémre/fára zománccal.

Mondjuk én már évek óta elfelejtettem az oldószeres zománcfestékeket, és csak vízbázisú festékeket használok fára.

Sokkal szebb, kb 15-20 perc alatt megszárad, nincs szaga beltéren, zárt térben is lehet festeni vele.

2019. szept. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, akkor nem alapozom, és megnézem a vízbázisú festéket.
2019. szept. 5. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!