Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy 27cm vastag 180x200...

Egy 27cm vastag 180x200 méretű matrac alá milyen sűrű alátámasztású ágyrácsot kell készíteni?

Figyelt kérdés

Ágyat tervezek építeni,a kerete és a lábai gerenda lesz,amibe egy beleültethető,kivehető ágyrácsot szeretnék készíteni,első gondolotaim alapján 50x50-es stafniból,rácsszerkezetet.

Sosem volt még matracos ágyam,így fogalmam sincs,hogy ennek a rácsnak milyen közönként kell alátámasztania a matracot,vagy talán a legjobb ha a rácsra kerül egy OSB lap,hogy teljes felületen alátámasszon?


2019. szept. 6. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig eltörtek a gyári rácsok, ezért meguntam és kicseréltem bútorlapra.

Amióta ez van, nem fáj a derekunk.

2019. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Majatom ***** válasza:
én az 50-es stafnit 50-es hézaggal raknám.
2019. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Az ilyen típusú rácsot viszonylag könnyű elkészíteni 10 centire vannak egymástól a lécek kb.

A lapot nem szokták ajánlani a matrac nem megfelelő szellőzése miatt, de sokan túl merevnek is tartják. Elvileg az ágyrács és a matrac kiegészítik egymást, ezért is lehet annyiféle rácsot venni. Másfélét ajánlanak rugós és fix hab matrac alá.

2019. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi,azthittem valami komolyabb dolog ez az ágyrács téma.

Akkor valószínűleg tetőlécből lesz,élére állítva egy létravázas szerkezet :)

2019. szept. 10. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!