Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen satut érdemes venni?...

Milyen satut érdemes venni? Az újabbak is jók vagy a régebbiek jobbak? Otthoni barkács és szerelési munkákhoz mekkora méretű az ideális?

Figyelt kérdés

2019. szept. 7. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

100-150-es. A règiek jobbak, viszont mostanra kopottak; ami miatt a pofák záráskor elcsúsznak.

Ez [link] nem szerencsès, mert a pofák nincsenek jól megtámasztva.

Ez a pofa jobb [link]

Próbálj minèl masszívabbat azonos mèretűből nehezebbet venni. A gyenge satuban nem jó kalapálni, mert nemcsak gyenge, de húzás sincs benne.

Persze egy picit kopott bèkebeli is kiváló

2019. szept. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

A régebbi satuk (békebeliek) egyértelműen jobbak. A maiak tele vannak kikönnyítésekkel.

Egyébként a régi kopott satukat is fel lehet újítani, és érdemes is. A pofa betétjeit meg lehet cserélni. Ha nincs megfelelő betétméret, akkor egyedileg kell gyártani/gyártatni.

2019. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem, nézegettem a típusokat ezt a kettőt találtam ami nekem jó lenne kérdés hogy melyik lehet a jobb erősebb strapabíróbb?


Ez? [link] Vagy ez? [link]

2019. szept. 8. 14:47
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez mindkettő nagyon jó, bármelyiket ajánlom.
2019. szept. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is ilyen van évtizedek óta.

Az unokádat is kiszolgálja.

2019. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha esetleg újat veszel : York
2019. szept. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Ha mehveszed szemèlyesen próbáld ki. A szánszerkezet kopását(ahol csúszik a satu mozgó pofarèsze) kopása nem igazán javítható.

Mozgasd meg jobbra balra majdnem bezárt pofánál. Ha sokat mozog nem jó, mert a kis anyagok kifordulnak az elcsúszó pofánál.

Másik a fel irányú mozgás kicsit emelkedhet anyag befogáskor de sokat ne.

Ezek 1-2mm ek max

2019. szept. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A York az jóféle? Valaki próbálta már? Mondjuk a kialakítása nem igazán tetszik, anyag sincs úgy benne súlya alapján
2019. szept. 9. 16:03
 9/11 A kérdező kommentje:
A fel és oldalirányú mozgásnál 1-2 mm még elfogadható?
2019. szept. 9. 16:06
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos a York is elég rossz. Rosz konstrukció indokolatlan kikönnyítésekkel, gyenge minőségű anyaggal. Régitipusú magyar satut vagy szovjet satut szerezz be ha a minőség elsődleges számodra. Dísznek jó a York is, nálunk egy több tízezer Ft-os példány néhány hónapja törött el. Persze összehegesztettük, meg belehegesztettünk még plusz vasanyagot is, de úgy látom, csak a kínlódás lesz hosszútávon velük. Az is számít, milyen gyakran használod, nálunk napi 8-10 órában mennek a lakatosmunkák rajta. Érdekes, a régi 120-as magyar satu évtizedek óta még egyszer sem törött el.
2019. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!