Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen vezeték nélküli kapcsol...

Lightfeeder kérdése:

Milyen vezeték nélküli kapcsolót vegyek?

Figyelt kérdés

Van egy szivattyúm, azzal szeretnék feltölteni egy tartályt ami vezetekeles szempontjából bonyolult.

Vettem hozzá egy vizszint kapcsolót ami nem engedi bizonyos szint alá és fölé a vizet. [link]

Ennek a jelét kéne valahogy eljuttatni a szivattyuhoz. 25v 3a

Valami jo kis aliexpresszes cuccra gondoltam.

Remélem érthető voltam.



#Vezeték nélküli kapcsoló #szivattyú automatizálás
2019. szept. 17. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Bonyolultságot nem látok benne. Viszont nem írtál hatótávolságot.

A probléma az ilyen készülékekkel, ami pláne nem EU-ba készült, hogy ha a frekvencia nem megfelelő, akkor bármi zavarhatja, vagy beindíthatja a szivattyúdat, ami problémát okozhat. Lényegesen biztonságosabb vezetékkel összekötni, nem beszélve az üzembiztonságról.

2019. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen az nem lenne jo ha tele a tartály es valami adna jelet és töltené tovább. Egyébként légvonalban kb 10 méter, egy fallal. De nem akartam a vezetéket a szobán keresztül húzni (utólag)
2019. szept. 17. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos igaza van az elsőnek.

A szomszédban pl. a ház alsó szintjén lévő garázsajtót nyitotta ki egy közeli villámlás, miközben külföldön voltak.


Valamikor volt egy ilyen tartályom, de egy egyszerű wc tartály úszóval automatizáltam.

2019. szept. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A wc tartály töltővel hogy lehet automatizalni? Nekem az azért nem lenne jó mert nagyon nagy az ellenállása nem enged át elég vizet, és a szivattyút se inditja/állítja
2019. szept. 17. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem. Úszókapcsoló?

[link]

2019. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ebben a fajta kapcsolóban nem bízom. De nem a kapcsoló volt a kérdéses.
2019. szept. 17. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!