Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Olajradiátor lecsapkodja a fi...

Olajradiátor lecsapkodja a fi relét, hogyan tudom kimérni nem-e testzárlatos?

Figyelt kérdés
2019. szept. 20. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A multimétert tedd érintkezés teszt módba és mérj a testen lévő random fém pont és a villásdugó két érintkezője között. Mindkét esetben szakadást kell mutasson. Ha nem azt mérsz, akkor testzárlat van.
2019. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy szakadás van a műszer szerint.
2019. szept. 20. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Kapcsold be a kapcsolót is.

Nem biztos, hogy kimutatja. A multim ben az elem kicsi, konkrètan nem pont erre való. Egy romlott szigetelès nem mutat ki, csak totál zárlathoz jó. Ehhez szigetelès vizsgálók vannak, ezek 1000V al vizsgálnak.

2019. szept. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A random pont sem jó ötlet, mert a festès szigetel, összekarcolni meg nem jó. A villásdugó oldalsó vèdőèrintkezőn próbáld a test pontot.
2019. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ott próbáltam, de szerintem is csak a nagyobb feszt, minimálisat ereszt át.

Mert fi nélkül földeléssel tökéletesen működik és nem ráz.

Még...

2019. szept. 20. 14:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az olajradiátor+egyéb fogyasztó együtt csapja le ?
2019. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az FI lènyege, hogy lekapcsolja a hibás kèszülèket. A vèdővezető, ha van, ès jó, akkor elviszi a hibaáramot, ami megrázna. Vagyis már rossz.
2019. szept. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!