Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek milyen védőgázas...

Szerintetek milyen védőgázas hegesztőt vegyek?

Figyelt kérdés
Formig 185-öt néztem mindennel együtt 190 ezer. (20kg palack, 15kg huzal, reduktor... Stb)

2019. okt. 1. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akkor már inkább egy ilyet:


[link]


vagy ilyet:


[link]

2019. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezekkel jobban, szebben lehetne dolgozni? Köszi a választ.
2019. okt. 1. 13:15
 3/11 A kérdező kommentje:

[link]

Esetleg ez?

2019. okt. 1. 13:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Az is jó, kezdőnek meg kifejezetten ajánlott. A szinergikus gépek automatikusan beállítják magukat, ezzel megkönnyítve a munkát velük. Neked csak a huzalvastagságot és az anyagvastagságot vagy az ampert kell beállítanod rajta a többit pedig hozzáállítja. Természetesen van rajta kézi állítási lehetőség is, ha nem felelne meg az amit beállított.

Szerintem a trafós gépeknek már lejárt az idejük. Én már évek óta csak inverteressel hegesztek és meg vagyok elégedve velük. Kicsik, könnyűek és stabilabban, szebben lehet velük hegeszteni.

2019. okt. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azt mondják, hogy ezek a gépek leállnak ha meleg van, vagy ha sokat hegesztek. A trafós meg tovább bírja. Ez igaz?

De néztem a bekapcsolási időt és az első linknek pl 60% 170amperon, 100% 132 amperon. Ha jól gondolom ez elég jónak számít. Autót csinálnék főként(niva) esetleg a kertbe pár dolgot.

2019. okt. 1. 17:44
 6/11 anonim ***** válasza:

A trafósoknál ugyanúgy van bekapcsolási idő és azok sem bírják jobban, sőt, inkább rosszabbul. Az általad írt Formig 185-nek azt hiszem csak 80A/100% és 110A/60% a bekapcsolási ideje.

A 132A/100% azt jelenti, hogy 40°C külső hőmérsékletnél, métereket hegeszthetsz folyamatosan 132 Amperrel . Ilyet még ipari körülmények között is ritkán csinálnak, otthon és kasznizás közben meg sosem. Egyébként ez a teljesítmény tökéletesen elég a kasznizáshoz és a zártszelvények, szögvasak stb. hegesztéséhez.

Ha valamelyik corgon palackos szettet választod, akkor még szebb varrataid lehetnek, kevesebb fröcsköléssel. Cserébe drágább a palack cseréje és kasznizáshoz nincs sok értelme.

2019. okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm megint! Most az egyik karosszériás ismerős meg azt mondta, hogy nehogy ilyet vegyek hanem inkább a formiget, mert abban 15 kilós a dob ja és, hogy nehogy inverterest vegyek.

Hát, passz...engem az inverteres jobban meggyőzött, főleg az első link. Eléggé megoszlanak a vélemények, nehéz lesz választani.

2019. okt. 1. 19:15
 8/11 anonim ***** válasza:

A 15 kilós dob az ipari felhasználóknak kell. Otthoni munkára és kisebb kasznizásokra bőven elég az 5 kilós.

Ez ugyan egy kicsit drágább, de te valószínűleg egy év alatt sem használod el. A Co-huzal pedig hajlamos arra, hogy egy idő után a légnedvességtől elkezd rozsdásodni. Ekkor pedig lehet kidobni, mert ilyenkor már hegesztésre alkalmatlan.

Vannak akik ragaszkodnak a régi hagyományos gépeikhez és vannak akik nem riadnak vissza a változásoktól, újításoktól. Én az utóbbiak közé tartozom.

Meguntam a 40-50 kilós gépek cipelését és váltottam. Lecseréltem a trafós gépeimet inverteresekre és nem bántam meg. Kicsi, könnyű, erősebb, alacsonyabb fogyasztású és nagyobb tudású gépeket kaptam helyettük. Nálam már lejárt a trafósok ideje, mint a bakelitlemezé.

2019. okt. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, igazad van végülis. Köszi! Na, úgy tűnik egy Iweld pocketmig 205 aluflex lesz. :) Csak jókat olvasok róla.
2019. okt. 1. 21:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen én is jókat olvasok róluk, de még nem próbáltam. Esetleg itt még kérdezhetsz a gépekről, van néhány profi a válaszolók között:


[link]

2019. okt. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!