Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A klíma garanciája elveszik,...

A klíma garanciája elveszik, ha nem szerelővel tisztítatom?

Figyelt kérdés
A tisztítást ugyanúgy meg tudom csinálni, mint a szerelő. Egy év a garancia, és most aktuális a karbantartás is, ami gyakorlatilag a szűrők tisztításából és egy fertőtlenítő habbal való kezelésből áll. Ha bármi gond adódik akkor is ki kell fizetnem a javítással járó költségeket. Érdemes?

2019. okt. 15. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez gyártótól függ. Az én klímámon 5 év garancia van és előírják, hogy szerelővel kell igazoltan tisztíttatni.
2019. okt. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerelőtől is függ. Nekünk ki van kötve, hogy csak a beszerelő cég csinálhatja a karbantartást.

Egy ismerős pedig nemrég mondta, hogy az ő szerelője nem jár karbantartani és akkor is él a garancia.

2019. okt. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is a beszerelő cég alkalmazottja csinálja. Minden alkalommal egyúttal végigellenőriz mindent, külső-belső egységeket, stb.
2019. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egy éves garanciát nem befolyásolhatja (ez ugyanis törvényileg elő van írva), viszont a kiterjesztett garanciát, ha van, már igen.
2019. okt. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy év az semmi, nyugodtan takarítsd ki.

Ez az egész ilyen fajta eljárás egy szemét dolog.

Múltkor vettem egy vízcsapot és ott is levan irva hogy csak akkor ér a garncia ha szakemberrel szereltetem be.

Mégis mi a jó istent tud az a szakember egy csavar és két cső betekerésén olyan nagyon?

Gondolom kijött volna vagy 12000 ft-ért a szakürge .

Szégyen ez az egész eljárás hogy ezt lobbizták ki maguknak ezek a szerelők hogy igy több munkájuk legyen.

2019. okt. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Üdv
2019. okt. 20. 03:40
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan egyszerű ez a dolog...


Először is Magyarországon is érvényes az a kormányrendelet ami az EU-ban, azaz csak képesített személy szerelhet, javíthat karbantarthat klímákat, hűtőgépet, hőszivattyút tehát minden klíma illetve hűtéstechnikai berendezést. Magyarul privát személy nem nyúlhat hozzá, ez pl. minden gázkészülék esetében is így van csak gázkészülék szerelő végezhet karbantartást a cirkókon.


A karbantartást az inverteres klímákra évente 2-szer kellene elvégezni, de vannak forgalmazók/gyártók akik évi egyet írnak elő. Viszont, ha a gép elromlik és fűtésre is volt használva, akkor jön az hogy miért nem volt kétszer karbantartva a készülék és megy a garanciális vita. Nem a szerelő dönti el hogy kell vagy nem kell karbantartani az adott klímát és azt sem hogy hányszor, ez a hivatalos forgalmazó hatásköre, hogy mihez köti a kiterjesztett garanciát. A garanciajegyben vagy a használatiban ezek az infók megtalálhatók, a karbantartásról meg a szerelőnek számlát kell adnia és ezt meg kell őrizni.

2019. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!