Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fali klíma megsárgult műanyag...

Fali klíma megsárgult műanyag borítását mivel tudom kifehéríteni?

Figyelt kérdés
Kivetetm egy lakást és egy elég feltűnően besárgult klímaberendezés van a falon. Ha leszerelem a műanyagot, vissza lehet állítani az eredeti világos, majdnem fehér színét? Nemtudom hogy a nap sütötte meg ennyire vagy dohányoztak bent, de füstnek a nyomát nem érezni a lakásban, így az elsőre tippelek, biztos jópár éves már...

#klíma #klímaberendezés #műanyag #fehérítés #air condition #oldalfali klíma
2019. okt. 17. 09:07
 1/7 klopusz ***** válasza:
64%

Hyperol tabletta (gyógyszertárban lehet kapni) vízben oldva, átmosva a kezelendő felületet.

Lehet próbálkozni hypóval, clorox-szal, de azok bizony büdösek.


Remélem, segítettem :)

2019. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha hideg zsíroldóval befújod, visszafehéredik. Utána mosd le -azaz semlegesítsd- vízzel

Nálam bevált.

2019. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ó, ezeket kipróbálom én is. Nekem a kb. 25 éves mikróm sárgult be, megöregedett szegény.
2019. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha, sikerrel jártál akkor szólj, érdekel a téma, eddig csak rossz tapasztalataim adódtak. A klímákat már több fajta anyagból gyártják, ABS, Akril, különböző polimerek, és újrahasznosított műanyagok, manapság inkább ez jellemző, hogy olcsóbb legyen a készülék.

Amikor ilyen próbálkozások voltak, többször kárt okoztak ezek a háztartási vegyszerek burkolatban. A clorox és a domestos félékkel meg nagyon vigyázni kell ha, ügyetlenül egy csepp is kerül az elektronikába vagy a vezetékekbe, akkor szét is marhatja, pl.az infra és a kijelző környékén.

2019. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó! Azért azt tudod, hogy a klíma előlapját le lehet pattintani?!
2019. okt. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nos, én az előbb kipróbáltam a mikrón a hideg zsíroldót.

A teteje - ami fémből van - valóban kifehéredett, de a kezelőpanel, ami műanyag borítású, egyáltalán nem. Sőt, elsőre még rondábbnak tűnt. Többször biztosan nem használok ilyen zsíroldót, mert majd egy órán keresztül mostam át vizes szivaccsal és kb. fél guriga száraz papírtörlővel, de így is alig akart eltűnni a készülékről a fehér lerakódás.

Legközelebb (már ha lesz még ilyen) inkább a Hyperolt próbálom ki.

2019. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, nálam bevált a hideg zsíroldó a klímámnál.

Legutóbb pl. a robotgépem műanyagedényét varázsolta hófehérré, amit befogott a ledarált sárgarépa, és semmivel sem jött ki előzőleg.


Nyilvánvalóan be kell tartani az utasítást amely minden vegyszeren szerepel, hogy

"először egy nem látható kis helyen próbáljuk ki" !!

Nem egyből neki esünk mint szódás a lovának, mert nyilvánvaló, hogy különbözően reagálnak a vegyszerekre a különböző gyártású műanyagok.

2019. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!