Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen piros lámpafesték van,...

Milyen piros lámpafesték van, ami a létező legnagyobb mértékben engedi át a fényt?

Figyelt kérdés

Sárga lámpát szeretnék befújni pirosra, de fontos lenne, hogy az tényleg piros legyen, szóval ne narancssárga vagy levegyen a fényerőből stb.


Erre milyen lámpafesték-sprayt ajánlotok?


pl, ilyemit kellene pirossá tennem, mert nem létezik pirosban:

[link]



2019. okt. 21. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetetlent akarsz: barmivel szinezed pluszban a sarga uveget, biztosan le fog venni a fenyerobol es a szine sem lesz piros, maximum narancssarga. A megoldas a piros bura lenne.
2019. okt. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2019. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi de aza gond h nekem egy konkrét típushoz kellenem, amihez viszont nem létezik piros búra.

de a tuningosok is szoktak ezzel játszani, és ha le is vesz a fényerből, csak minimálisan, nem?


amit hirtelen én találtam és állítólag tényleg piros lesz, csak levesz vmennyire a fényerőből: dupli-color tuning, transparent red lámpafesték (német). hát fene tudja ...

2019. okt. 21. 18:20
 4/9 A kérdező kommentje:
na meg ha már nem létezik, a gyárnak sincs, 3D-s nyomtatóval lehet ilyen búrát csináltatni? igazából máig se tudom, pontosan mit lehet azzal és mit nem, de ez egy jó kihívás nekik :)
2019. okt. 21. 18:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A sárga műanyag minden színt elnyel, kivéve a... sárgát :)

Csak ebbe a hullámhossz tartományba eső fény számára átlátszó.


Hogyha egyszer kiszűrtél akárcsak egy hullámhosszt, akkor a maradékból nem tudod újra előállítani /középsuli fizika/


A megoldás: sárga búrát ki kell cserélni pirosra, vagy fehérre. Aztán a fehéret (mivel abban van piros tartomány) tudod szűrni festékkel vagy fóliával.

2019. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

oké, én hiszek, csak az a problémám, hogy nem létezik pirosban ... és ez nem olyan, hogy veszek egy bármilyet, hanem egy konkrét modell a sok típus közül, amihez nem gyártanak pirosat.


na jó, hát akkor ez van ...azért köszönöm

2019. okt. 22. 13:35
 7/9 A kérdező kommentje:

vagyis nem.

ha jól értem, az egész fényáteresztő képessége is teljesen lecsökken vagy csak pl narancssárga lesz? avagy is-is?

most ez már nagyon felizgatott, mert elég brutál fényereje van szal ha pl 10-20%-ot elnyel, az még lehet akár jó is, csak piros legyen.


egy másikon ki fogom próbálni, csak gondolom, az se mindegy, milyen sárga, márpedig nincs két egyforma árnyalat.

2019. okt. 22. 13:38
 8/9 anonim válasza:
Atlatszoban, feherben nincs? Esetleg a nuanyagbol kiszivatni a sargat? Hidr9gennel v hipoval nem tudom mivel lehetne, nen ertek hozza
2019. okt. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

én is pont erre gondoltam tegnap h jártam már így másik lámpával, csak ehhez meg kell várni a nyarat. kiteszem a napsütésre és ergy nyár elég szokott lenni ezeknél h teljesen átlátszóra kiszívja a búrát ... addig pihen a téma :) és akkor lehet festeni szépre

(hypo és társai ne moké, mert ez anyagában iylen színű szal nem egy fólia vagy felületi festés van rajta sajnos)

2019. okt. 24. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!