Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Napelemet telepíteni megéri?

Napelemet telepíteni megéri?

Figyelt kérdés
Mennyi ma a megtérülése?
2019. nov. 6. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%

Attól függ hova, mennyi napfény éri naponta/évente, milyen napelem, mennyibe kerül a telepítése, stb., stb.

Erre nem lehet egy egyszerű igen/nem-mel válaszolni.

2019. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Egy átlagos családi háznál kb 10 év a megtérülési ideje.

Utána van 8-10 éved még el nem öregszenek a panelek.

2019. nov. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%
Nem térül meg ahogy egy cipő vacsora sem . Sajna állami stb támogatása szinte nulla vagy pályázni kell . De az akksikat cserélni kell . Akkor nyerő mikor áramkimaradás van de neked nincs ! Sőt hőségben hajtja a klímát meg 2 ventit a kégliben ingyen , na ezek a bulik .
2019. nov. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

Több árajánlatot is kértem telepítő cégektől írásban.

Sajnos mindegyik ajánlatnál jóval 10 év felett van a megtérülés.

Amúgy 10 évre 100%-os, ill. 25 évre 85 %-os garanciát vállalnak.


Ahogyan számolgattam, kb 100%-os haszonkulccsal szerelik fel.

Nagy üzlet!

De csak nekik.

2019. nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
#3 rettenetesen tájékozatlan vagy a témában. Csak nem értem akkor minek szólsz hozzá a kérdéshez?
2019. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8%
5ik te semmit sem értesz , kérdést sem fogtad fel arra sem írtål lényegi választ , a magad ostoba korlátolt agyad a fő bajod forrása . Igyál továbbra is kannást bort az a csemegéd .
2019. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

#6 lehet több napelem rendszer telepítésében részt vettem, mint amit te valaha életeben fényképeken látni fogsz.

Mellesleg én írtam a #2 választ. Ha már oltogatni akarsz, akkor egy mondatot próbálj meg helyesen leírni, mert így még hiteltelenebb leszel.

Semmilyen akku-pakk nincsen a napelemhez, kétirányú mérőóra végzi azt a feladatot amiről neked sejtelmed sincsen.

A Tesla fejlesztett ki pár éve háztartási energiatároló akkukat napelemhez, aminek az ára egy átlagos családi háznál durván 100 millióba kerül. Nem beszélve a több tonna lítium cellás akkuról, aminek a tárolása és üzemeltetése szintén milliókban mérhető.

A legnagyobb ostobaságod pedig az, hogy nincs megtérülés ideje a napelemnek.

Javaslom olvasgass a témában, és próbálj meg értelmesen összehozni egy mondatot.

2019. nov. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#7 válaszolónak igaza van. 3. válaszoló tényleg baromságokat írogat. A napelem által termelt áramot nem tárolod, hanem betáplálod az áramszolgáltató rendszerébe és a betáplált mennyiséggel csökkentik a te felhasználásodat. Célszerű annyit fogyasztani, amennyit megtermelsz, mert a többletért nagyon keveset fizetnek. Ezért nem érdemes túlméretezni a rendszert.
2019. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó!


Sajnos jóval nagyobbra -és drágábbra- kell méretezni az átlagos otthoni fogyasztásnál, hogy az olcsón betáplált és a drágán visszatáplált áram ára, majd nullára jöjjön ki az éves leolvasásnál.

2019. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
#9- Ez szolgáltatónként változik és amit én írtam csak az áramdíjra vonatkozik, nem a rendszerhasználati díjakra. Hidd el nem érdemes többet termelni, mint amennyit elfogyasztasz.
2019. nov. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!