Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen asztali-kézi gérvágó...

Milyen asztali-kézi gérvágó fűrészt érdemes venni?

Figyelt kérdés

ár-érték arányban melyik a jó?


Hobbi gyakorisággal használnám, viszont pontos precíz munkát szetnék vele végezni


2019. nov. 9. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazán pontos és precíz vágásokat akarsz, akkor ezt a 25-35 ezres kategóriát ki is lehet zárni.

Most nagyon nem mennék bele hogy miért állítom ezt, lényeg hogy dolgoztam már több ilyen olcsó géppel, és nagyon messze áll egy márkás géptől a precizitása. Elsősorban a vágási szögek pontosságára gondolok.

Mondom ezt úgy, hogy nekem van itthon egy 130 ezer forintos makita gépem (amit nem mondanék ipari kategóriának, inkább felső kategóriás hobbigépnek)

Az is fontos, hogy hányszor hányas anyagot akarsz vágni, nekem pl. fontos volt hogy 90°os vágásnál 100x100 beférjen kényelmesen. És csúszómechanikás legyen, hogy max 300-as padló anyagokat is tudjak szögbe vágni.

Szóval el kell dönteni te mire és milyen anyagokat fogsz vele vágni, és az alapján választani.

Az ilyen kutyaól/madáretető gyártás szintű felhasználásra megfelelő az olcsóbb kategória is, de mondjuk egy házi bútorgyártáshoz, vagy pl. képkerethez ahol nagyon fontos a pontos és precíz minőségű vágás, oda csak a drágább márkás gépeket ajánlom.

Láttam már makita-ba is olcsóbbat, ilyen 30 ezres kategória, fogalmam sincs milyen lehet és mit tud.

Ami még fontos, az a tárcsa. Általában a gyári tárcsák főleg az olcsóbb gépeknél finom munkákhoz nem jók.

Megint csak a kutyaól és madáretető példáját tudom felhozni, ott nem számít ha kicsit tépi a fát, de ugye van olyan ahol elengedhetetlen a szép minőségű vágás.

Éppen ezért ha úgy tapasztalod hogy a gyári tárcsa ha nem is azonnal de egy idő után tépi a fát, akkor érdemes beruházni egy jó minőségű 15-20 ezer forintos tárcsára.

Nem muszáj mindig ezzel a tárcsával dolgozni, én se használom mindig (feleslegesen nem koptatom) csak ha a vágás minősége megköveteli hogy szép és precíz legyen.

Pl. ereszalját lambériáztam nemrég az egyik ismerőssel, oda jó volt a gyári tárcsa is ami kicsit már tépi a fát. Egyrészt ha a "látszó" feléről vágod a lambériát akkor a tépés belül lesz, másrészt 3 méter magasan a kutya se nézi/látja festés után ha nem olyan a vágás minősége mint egy képkeretnél.


Ezt az árkategóriát pl. már merem ajánlani: [link]


Köztes kategória, dolgoztam már hasonló metabo-val.

Bár itt is a gyári korong vlsz. cserés lesz ha a fent említett precíz vágásokról lenne szó.

Amit nem ajánlok az a Güde, Einhell, zöld Bosch, Hyundai és az ilyen ismeretlen márkák (legyen olcsóbb vagy drágább, akkor sem ajánlom)

Van amibe jó pl. az Einhell, fúrógépei egész jók, de alapjában nem túl precíz gépeket gyártanak.

2019. nov. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Sok évtizedes tapasztalatom alapján a hobbi gépekkel nem lehet igazán tökéletes munkát végezni vagy nagyon hosszan tartó és alapos beállítás után. Én gérvágáshoz használok elektromos, barkács kategóriájú gérvágó fűrészt, de nagyon nehézkes a beállítása, próbálkozni lehet, de tökéleteset még nem tudtam vágni. Az illeszkedési pontatlanságot csiszológéppel és tapaszanyagokkal lehet korrigálni. Magyarán, egy jó gérvágó láda és kézi gérvágó fűrész teljesítményénél jobbat még nem tudtam elérni vele.
2019. nov. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyakoriság mindegy, ha jó minőséget szeretnél alkotni, jó minőségű szerszámot/kat kell vásárolnod.

Nem az olcsó,de elég jót.

2019. nov. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mint írtam kézi működtetésű fűrészt szeretnék


Nem gépet!

2019. nov. 9. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!