Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Áramszünet esetére aggregátort...

Áramszünet esetére aggregátort szeretnék használni. Milyen szabályozás van erre?

Figyelt kérdés

Nem valami kókálmány megoldás lenne, kérem ne azt fejtegessétek, hogy milyen veszélyes ez.

Köszi


2019. nov. 9. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Nincs rá szabályzás.

Nyugodtan használhatsz.

Minden elektromos eszköz veszélyes, ha nem megfelelő kezekbe kerül.

2019. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván hálózatba kötött áramfejlesztő esetén szigorú szabályok vannak.

Átalakításokat igényel, hogy áramszünet esetén még véletlenül se tudjon az utcai hálózatba áramot visszatermelni. Egyrészt életveszélyes az utcai hálózaton dolgozókra, másrészt komoly károkat is okozhat.

Konzultálj egy villanyszerelővel, jobban jársz.

Nálam pl. áramszünet esetén egy relé (leold) leválasztja az utcai hálózatról a házat (természetesen mérőóra után).

Csak manuálisan lehet visszakapcsolni, így nyugodtan és biztonságosan termelheti az aggregátor az áramot.

2019. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2

Sima relé biztosan nem szabályos ilyenre. Esetleg mágneskapcsolóval, de az is, meg a vezérlése is meghibásodhat, véletlen visszahúzhat ezért szerintem az sem jó megoldás. Erre van a manuális háromállású váltókapcsoló, ami üzembiztosan leválaszt a hálózatról.


Na de pont nem ezt szeretném fejtegetni

Hanem ilyenekre gondoltam:


Jogszabály (nincs rá)

Szabvány (nincs rá)

Áramszolgáltatói előírás (nem találni)


EON honlapján utalnak valamiféle engedélykérési procedúrára, de semmilyen előírást nem tesznek közzé.

Nemlétező szabályhoz nem lehet alkalmazkodni....

Ja, és ehhez nem értenek a villanyszerelők, mert nem szerelés, hanem előírás (vagy az se). Természetesen amiket írtál a véletlen visszatáplálásról, az úgy van, de nem ez a kérdés.

2019. nov. 9. 21:25
 4/10 A kérdező kommentje:

#1

Láttad, hogy nincs:)

Persze ami nincs nem láthattad, de mégis valami alapján állítod.

Mitől vagy benne biztos, hogy nincs?


Én csak azt tudom, hogy nem láttam még.

2019. nov. 9. 21:32
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

A saját, a melósok és a gépezeted érdekében ne kösd rá az otthoni hálózatodra, hanem csinálj neki egy külön kis áramkört. 1-1 dugalj a kazánnak, hűtőnek stb. Amibe te átdugod a dugót tartós áramszünetkor.

Ez szinte bolond biztos és műszakilag tök egyszerű.


A szolgáltató földel mindent, mielőtt hozzányúlnak a vezető részekhez, ezzel pedig ki fogják lőni a gépedet, ha közben járatod.

2019. nov. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára erre is vannak előírások, mint a szünetmentes táplálásra, vagy biztonsági aggregátorral is táplált körökre, csak a megfelelő helyen, szavakkal kellene keresni.

Pontos előírást nem tudok neked mondani, de.

Sinusos aggregátor kell, mert sok berendezés érzékeny a másfajtára.

Az érintésvédelem a lakóépületekben nullázás, tehát az aggregátoros táplálásodnak is ehhez kell igazodnia, hogy biztosságos legyen az érintésvédelem.

A normál hálózattal való összekapcsolást meg kell akadályozni, mert súlyos problémák adódnak belőle. Így nálunk erre 2 féle reteszelés van a két rendszer között, egy villamos, és egy mechanikus.

Mágneskapcsoló biztosabb, mert figyelni lehet a megfelelő kikapcsolását(nyitó érintkezőn vagy szemrevételezéssel) is, amíg egy kézi kapcsolónál az összeégés rejtve marad simán.

2019. nov. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jogszabály (nincs rá)

Áramszolgáltatói előírás (nem találni)

Hát, aki tapintás útján keresi, a simaságát nézve, vagy ízleléssel, őszibarack aromát kutatva, az nem biztos, hogy megtalálja.

A többiek meg elolvassák az áramszolgáltató üzletszabályzatában, melyet az állami szabályozó szerv, az energiahivatal, rendeletben hagyott jóvá.

2020. jún. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es te nagyon okos lehetsz.

Csak sajnos nem mondtál újat. Konkrétumot, ha lehet.

2020. jún. 17. 08:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Én megkerestem, még a címét is megmondtam az anyagnak, átlagembernek ennyi elég.
2020. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt ugyan nem tudom te mire gondolsz, hogy megtaláltad, lehet, hogy egész másra mint én. Épp ezért melyik szolgáltató mely írása? Ezzel segítenél. Az ilyen körülírogatás nem sokat ér még átlagembernek sem.
2020. jún. 17. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!