Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A leírt dolgokra jó a hangszig...

Pabiiiiiiiiii kérdése:

A leírt dolgokra jó a hangszigetelés?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören társasházban lakok, és a felettem lakók képtelenek együtt élni mással. Többszöri kérés ellenére is úgy élnek mint a barbárok. Nappal elfogadom, de éjfélkor és hajnali 4kor már nem... megtehetném, hogy 7-8 órákat aludjak de miattuk kb 4-5 órákat alszok...

Arra gondoltam hogy hangszigetelő szivaccsal a plafont leszigetelném. Védne az annyit hogy egyáltalán nem, vagy csak kicsit hallatszik le? Mivel ugye a hang az egesz falba terjed..?! Panel. (Gumiszobát nem akarok, az megoldas lenne :D.

Sajnos már csak az én részemről van megoldás ők nem partnerek.

A legegyszerűbb megoldás kizárva az büntetéssel jár részemre... :D


Bármilyen ötletet fogadok ami megoldással járna.


Előre is köszönöm.



2019. nov. 10. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos a hangszigeteléshez nem értek, de első körben a társasház kezelőjének is jelezni kellene, utána a jegyzőnek, ha nem értene a szóból.

A társasházat azért írom, mert minden közösségnek vannak szabályai, bár mikor én panelben éltem, nem tudtam erről, mert gyerek voltam. De mindenhol kell lennie házirendnek, akkor is, ha nem tudsz róla. Ebben le van fektetve például, mikor lehet felújítani, mikor vagy köteles csendben lenni.

A közös képviselő felszólíthatja őket.

Utána pedig tényleg a jegyző.


Nálam sokat jelentettek a műanyag ablakok, az hangszigetel is sokat. De nálad nem kintről jön a zaj, szóval ez nem megoldás.

Sajnálom egyébként, ezért utálom, ha közel vannak a szomszédok.

Egyes emberek képtelenek a kulturált viselkedésre, az ilyeneket a hozzájuk hasonlókkal zárnám össze, aztán menjenek ölre, hulljon a férgese.

2019. nov. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos a panelházakat eleve nem normális és komfortos emberi életre tervezték és ezért minden olyan anyagot kihagytak belőle, ami megdrágította volna az ápítéskor.

Ilyen pl. a hangszigetelés is.

Sajnos a feletted lakónak a zaja akkor is lehallatszik, ha rendeltetésszerűen használná a lakást.


A panelnek az egyetlen -valamikor- előnye az olcsósága volt.

Ma viszont nem is értem, hogy miért vesznek -normális emberi életre alkalmatlan- panellakásokat emberek 50-70 milliókért azután meg panaszkodnak a rengeteg panel-probléma miatt.


Viszont itt az oldalon sokan imádják a panelt.

Majd ők biztosan tudnak valami jótanáccsal szolgálni, hogy mit lehet tenni olyan esetben, ha feletted is laknak.

2019. nov. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Kérdező megoldásterve nem hoz eredményt, ill. csak csekélyt. Ha többszöri figyelmeztetésed ellenére még mindig zajonganak, akkor fordulj a már előttem tanácsolt közös képviselőhöz (másképp is hívhatják), hogy érvényesítse a házirendet. Kudarc esetén irány a jegyző. Jobb lenne, ha a többi szomszéddal közösen tennétek panaszt...
2019. nov. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

stúdiók szigetelését úgy oldják meg, hogy szoba a szobában.

Ez azt jelenti, hogy a meglévő fal elé egy másikat húzol, ha csak a plafoné megoldaná, egy gipszkarton mennyezet kéne neked.

először ezt:

[link]

7-10 centi minimum, teletömni kőzetgyapottal, rá a karton...

2019. nov. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindegyikkel a saját formájában egyetértek.

Azt tudom, hogy elég sok minden hallatszik még a rendeltetés szerű használat mellett is.

A herce-hurcától szeretném megkímélni magam egyenlőre, mert csak a jegyző az egyetlen hivatalos megoldás.

Közös képviselő használhatatlan.

Inkább lakáson belül szeretném már megoldani, utolsó megoldás jó ötlet lehet kipróbálom annyit megér 1 éven belül úgyis tervezetbe van felújítás.

2019. nov. 10. 20:14
 6/7 anonim ***** válasza:

"úgy oldják meg, hogy szoba a szobában."


Azután a másfél szobás lakásból lesz egy kis garzon...

:)

2019. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt az első gondolatom, majdnem le is írtam, de mégsem.

Ha csak a belmagasság csökken, azzal nem veszít tényleges helyet.

Sőt, még jobban is jár, kevesebbet lesz a légköbméter, kisebb lesz a fűtési költség.

Sok kicsi sokra megy.

Bár én annak idején poénnak fogtam fel, mikor burkolót kerestem, és mondta, hogy ne szedjük fel a régi csempét, mert óriási munka, inkább ráburkol, és nekem is jó, kevesebb helyet kell kifűteni.

Ok, veszítek a magasságból max 2 centit négyzetméterenként, de az 50 nm-nél már egy köbméter, amit nem kell fűteni.

A kérdezőnek meg itt egy kb 10 centis csökkenéssel számolva, még jelentősebb. Szóval dupla előny, csak abban az esetben lehet problémás, ha plafonig érő beépített szekrény van.

2019. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!