Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol lehet olyan szűkítő...

Hol lehet olyan szűkítő gyűrűt kapni ami 76/70-re szűkít?

Figyelt kérdés

Egészen pontosan a helyzet a következő: van egy 76 mm-es belső átmérőjű gumicsövem, és egy 70-es külső átmérőjű műanyagcsövem. A cél az lenne, hogy egy bilinccsel felrakjam a gumicsövet a műanyagcsőre. Na most, ehhez kellene nekem egy gumi, vagy szilikon, vagy bármilyen közdarab ami légmentesen tudna tömíteni kettőjük közt.

Hol lehet ilyet kapni?



2019. nov. 11. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Awab bilincs.
2019. nov. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem van egy olyan érzésem hogy nem értetted meg hogy én mit keresek.
2019. nov. 11. 22:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért?

A 76os gumi csövet ráhúzod a 70es műanyag csőre, és rögzíted awab bilinccsel.

2019. nov. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy itt..

[link]

2019. nov. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egy 76-os csövet kicsit érdekes lenne ha gond nélkül rá lehetne egy 70-es idomra bilincselni, úgy hogy az légmentesen zárjon tökéletesen. Ezzel a szilikon egyenes csővel pedig két probléma van. Egyik az hogy ennek a belső átmérőit tudod csak megadni, nekem pedig olyan szűkítés kell aminek a KÜLSŐ átmérője 76-os! A másik probléma pedig az, hogy amikor egy puha, hajtogatható anyagot (a 76-os gumicsövem) akarsz bilincselni egy szintén puha, hajtogatható szilikoncsőre (jelen esetben ez az egyenes) akkor ugyan úgy húzza össze a belső szilikoncsövet is a bilincs. Nincs semmi kemény tárgy amire rá tudnád húzni a bilincset.
2019. nov. 11. 23:14
 6/11 A kérdező kommentje:
Járható út lenne egy ilyen szilikon szűkítő cső akkor, ha raknék közéjük egy 76-os alu csövet például, de ez árban összesen 4-5 ezer körül lenne. Nekem pedig csak egy sima szűkítőgyűrűre van szükségem. Pl egy gumikarika, ami azért durva lenne ha 4-5 ezer forintba kerülne.
2019. nov. 11. 23:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha 6 mm-ert nem tudsz awab bilinccsel összehúzni egy gumi csövön, akkor megeszem a kalapom.
2019. nov. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KZ67 ***** válasza:

Puha anyagot nem lehet puha anyagra bilincselni, ez evidens.

Neked egy merev szűkítő kell, és annak mindkét végére már tudod bilincselni a csöveket.


[link]


[link]


[link]


Stb

2019. nov. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, az utolsó válaszomban pont erről beszéltem én is. Viszont ezek drágák, és nekem nincs sok helyem hogy még meg is toldjam az egészet egy bő 15-20 centivel. Nekem elég lenne egy kis gumigyűrű is az adott méretben, ami nem hiszem hogy max egy ezresnél drágább lenne, de szerintem még sokat is mondok.. A 70-es műanyagcső az kemény, nem megy össze ha rábilincselek egy gumigyűrűt + a 76-os gumicsövet.
2019. nov. 12. 10:34
 10/11 Petty Clown ***** válasza:
Melegítsd fel a műanyagcsöved végét és dugj bele valamit amitől a külső átmérője 70mm-ről 74mm-re váltózik!
2019. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!