Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miből javasolt Klón páncélzato...

Miből javasolt Klón páncélzatot készíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék Klón ARC Katona, de amúgy Star Wars páncélokat készíteni.

Azt szeretném elérni, hogy amikor elkészül egy könnyű de viszonylag stabil páncél/védő felszerelés legyen az eredmény. Olyasmi mint pl a biciklis bukósisakok, térdvédők stb.

Ismerem az 501-es Légió klubbot és hogy ők készítenek páncélokat cosplayereknek. Csak amennyire én láttam az építős videókban az egy viszonylag laza, "lötty" műanyagból van.

Milyen anyagot javasoltok?


Előre is köszi a válaszokat!



2019. nov. 12. 20:46
 1/8 anonim válasza:
83%
3d nyomtat, csiszol, fest.
2019. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de azt igen, hogy millió videó, leírás, klub van a témában, ásd bele magad.
2019. nov. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

egyszerűbb bringa sisak hungarocell fém váz van belül drótból, kívülre egy fröccsöntött műanyag burkolat


komolyabban üvegszövet-epoxi kombó, ez is hungarocell vázon, ebből készülnek szörfdeszkák is, forma 1-es autók, hungi helyett méhsejt aluvázra

2019. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
komolyabbak
2019. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

A 3D nyomtatás nem igazán megoldható. Nincs eszközöm hozzá....


Olvastam egy blogon olyat, hogy a srác az álmennyzetek műanyag négyzeteiből formázta az elemeket. A legjobb tippem szerint olvasztotta, hőpisztolyozta meg ilyenek. Talán több darabot egymásra ragasztott és úgy faragta ki a nagyobb részeket...

2019. nov. 13. 20:48
 6/8 anonim válasza:

Megoldható álmennyezet darabokból is, de hogy jó is legyen ahhoz nagyon nagy precízió kell. Valami nyomóformát kéne csinálni amiben a darabokat lehet formálni. Nem tudom ezt miből lehetne legkönnyebben előállítani. Talán gipszből. Mondjuk rengeteg kéne hozzá, de előny, hogy utána bármikor használhatók a formák.

Egyébként szerintem egy hőlégfúvó is elég az anyag meglágyításához.


Én úgy csinálnám, hogy gipszből csinálnék egy öntőforma szerűséget meg annak a negatívját. Megmelegíteném a műanyagot hőlégfúvóval, majd a két forma között nyomnám formára.

2019. nov. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

álmennyezet, vagy vékony táblás hungarocell jónak tűnik, de az önmagában puha és törékeny

drót vázat a lapok közé, illetve üvegszövet kívülre epoxival

2019. nov. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A 3d nyomtatással szerintem nem lehet strapabíró páncélt elérni. Nekem is volt ilyen tervem, de akinél nyomtattattam volna lebeszélt róla. Amellett, hogy nem strapabíró még elég drága is. Én egy több százezres ajánlatot kaptam és annak a végeredménye egy nyers nyomtatott páncél lett volna amit még nekem kell csiszolni, festeni, viselhetővé tenni, sisakot bélelni, stb..

Amit én esetleg ajánlani tudok az az epoxi + üvegszál szövet kombó ,ha van időd/kedved utánaolvasni és pepecselni vele. Ez lényegében abból áll, hogy egy papírmodellt kell készíteni az elemekről, ezt megerősíteni, csiszolni és festeni. Nekem ez a cikk nagyon hasznos volt: [link]

Esetleg jó ötlet lehet a sisakot berendelni külföldről (azt a lenne a legnehezebb megépíteni),a többit pedig megépíteni.

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert:)

2019. nov. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!