Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyi legyen a légrés az...

Mennyi legyen a légrés az ablaküvegek között?

Figyelt kérdés
Szeretném javítani a hangszigetelést az ablakomon, mert elég sok kinti zaj szűrődik be. Dupla faablakról van szó, azt találtam ki, hogy vágatok ablaküveget, és teszek be plusz egy üveglapot. A kérdés az lenne, hogyan hatékonyabb a dolog, tegyem rá a másik üveglapra, vagy legyen közte légrés (hány mm?) tehát nem a hőszigetelés érdekel, hanem a hang.

2019. nov. 14. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó irányba haladsz. A hang két helyen jön be: egyrészt a tok és szárny közötti résen, ezt szilikon csík felragasztással orvosolhatod, a hőszigetelést is javítja. Másrészt az üvegtáblákon. A legjobb, ha az egyik üvegtábla vékonyabb, a másik vastagabb, így nem egyformán rezegnek és nem adják tovább egymásnak a hangrezgést. Érdemes még az üveget hanglágy ágyazatba tenni (üveges megcsinálja). A harmadik üvegtábla semmit nem ér, ha ugyanolyan vastag, mint a többi. Továbbá az üveg elég nehéz, látni kéne az ablakot, hogy a keret elbír-e még egy üveget.
2019. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokat írtam, de a lényeg, hogy az egyik üveget cseréld ki vékonyabbra vagy vastagabbra és egyből tegyék hanglágy ágyazatba, ez a legegyszerűbb megoldás, nem kell harmadik réteg.
2019. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3-as üveg van benne, azt terveztem beleteszek egy 5-öst. De végül is ha 4-est teszek be pluszba akkor is azt a hatást érem el, mintha 5-ös lenne?
2019. nov. 14. 21:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
NEM kell a plusz üveg. Ahogy írtam, az ablakkeret valószínűleg nem is bírja el. Az egyik üveget cseréld 4-esre, látni kellene, de az 5-ös üveget sem szokta elbírni a keret.
2019. nov. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miből van a födémed? Fa födémnél lényegében felesleges az ablakokkal bíbelődni. Minden egyes deszka között ujjnyi rés van. A stukatúr, illetve a sár tapasztás pedig alig csillapít valamit a hangokból.

Parapetes gázkonvektornál dettó ez a helyzet.


Az ablak keretbe betehetsz egy szilikon csíkot, de az üveglappal kár vesződni. Sokkal jobb nem lesz.

2019. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!