Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nincs még fúróm, venni szeretn...

Nincs még fúróm, venni szeretnék, olyat ami átviszi a téglát, pár szekrényt szeretnék felfúrni mit ajánlotok esetleg watt vagy nem tudom mit kell pontosan nézni?

Figyelt kérdés

2019. nov. 20. 18:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%
Legjobb az ütvefúró. Azzal könnyű dolgozni, a betont is viszi. Wattot nem tudok mondani hirtelen, de az ütvefúró nem gyenge, és kell is a falhoz, hogy erős legyen.
2019. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
13%

Teljesen felesleges az ütvefúró, ha téglából épült házban lakik.

Indokolatlan pénzkidobás lenne.

Csak hirtelen ez a szó jutott eszedbe, de amúgy szerintem nem vagy képben, melyik mire jó.


Javaslok egy fúró-csavarozót, 10-12 ezerért már márkásat találsz.

Múlt héten az edigitalnál fekete pénteken 6000-ért volt Black&Decker, szóval ki lehet fogni.

És még most jön a Black Friday a legtöbb helyen.

Egy általános háztartásban nagyon jól fog jönni, ha csavarozni is géppel tudsz.

Ez az ár pl. Bosch, Einhell, Black&Decker.


Ezzel szemben egy ilyen márkás ütvefúró 20-30 ezernél kezdődik.

Természetesen mindkettőből lehet jóval drágábbat is venni, csak nem látom értelmét, ha nem napi használatra kell.


Egyébként van egy vállalkozó ismerősöm, ő például a Lidl-ben vesz szerszámokat, és teljesen meg van velük elégedve.

Gondolom azok olcsóbbak, mint a fentebb írt márkák.

2019. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
11%
Par szekreny miatt nem erdemes sajat gepet venni. Es ne mond hogy nincs olyan ismerosod akitol kerni lehetne par orara.
2019. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, van olyan ismerősöm de jó lenne már egy saját.
2019. nov. 20. 19:15
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
2019. nov. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
Tömör téglához kell az ütvefúró, hőszigetelőhöz vagy akármilyen lyukacsoshoz nagyon nem jó. Vidiás fúrót veszel adott tiplihez méretre, tetszőleges fúróval vagy fúró-csavarozóval finoman, de nagyobbacska fordulaton meg tudod oldani. Pár furattal nem kell sietned, tényleg még egy 20Nm körüli csavarozó is jó lehet, mivel kihasználod a továbbiakban. Vagy ha fogsz sokat fúrni sietve, akkor jónevű fúró és/vagy jónevű csavarozó a felső kategória aljából (a drágábbik szín olcsóbbjai, vagy a csúcsgépek 2/3-a számadatú, szintén nem vonzó ár/teljesítmény arányúak).
2019. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Mindenképpen ütvefúrót vegyél. Kőzeteket nem lehet rendesen fúrni a sima járású fúrókkal. Csak izzítod (kinyírod) vele a keményfémlapkás fúrószárat.


[link]


Téglába, betonba 10-es lyukakat a tiplinek könnyedén kifúrod vele.


A watt szám csalóka, a kínaiak mindig rálicitálnak, közben meg 3 perc után olyan forró a gépük, hogy eldobod /a kukába/

2019. nov. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Ó, és el ne felejtsem: tömör téglában is simán ki lehet bírni az ütés nélkül fúrást.


Másik: a betonhoz fúrókalapács kell, ott még a nagyon penge ütvefúró is legfeljebb küzd, de inkább csak helybenjárás.

2019. nov. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ilyen bosch amit linkeltek.

Előnye, hogy kicsi könnyű, cserébe nem túl erős. Ha tényleg csak egyszerűbb munkákra meg téglához kell akkor megfelelő.

Komolyabb munkához nekem van egy 700w gépem, betonhoz meg fúrókalapács.

2019. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

van egy kis fogalomzavar, előttem már írták, de azért én is okoskodok kicsit...:)

ütvefúró az ami egy körmöstárcsával működik, ez mozgatja a fúrófejet pár miliméterre előre hátra, ez jó téglára, gagyi már 5000-ért, ipari kezdő 15-20 ezer

a másik a pneumatikus fúrókalapács, ennek sds tokmánya van és egy légdugattyú állítja elő az ütési energiát, ez jó betonra gagyi 15-25 között, ipari kezdő 40-50 ezer egészen a 6-7 százezres gépekig, de az már inkább kőfejtőbe való

2019. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!