Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnám megmunkálni a...

Hogyan tudnám megmunkálni a parafát?

Figyelt kérdés
Különböző mérető parafadugót szeretnék készíteni. Hol tudnék beszeretni vastag méretű parafát, és milyen eszközökkel lehet könnyedén megmunkálni? Mennyire törik ha fűrésszel vágják?

2019. nov. 20. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezek préselve, ragasztva vannak apró darabokból.

Vágni, forgácsolni szinte lehetetlen.

2019. nov. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
lol, nem. Aki ért hozzá, léci olyan írjon.
2019. nov. 20. 19:00
 3/10 A kérdező kommentje:
Én a normális, nem ragasztott parafára gondoltam.
2019. nov. 20. 19:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az "egybe" dugót kiszúrással (hasonló mint a stancolás) készítik, a "darabkásat" préselik és ragasztják.


Fűrészelni nem nagyon lehet, inkább vízzel vágják, sokkal olcsóbb úgy.


[link]

2019. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én szilveszterkor direkt vadászom a "rendes" pezsgősdugókat,most is van vagy 25~30. Ha kisebb kell,lepketárcsával(lamellás) nagyszerűen lehet munkálni,csak nem szabad rányomni,mert egykettőre kikapja a kezedből!

A nagyobbakat a kertészeti áruházban veszem.

2019. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esteleg kivágni lézervegóval és összeragasztani a rétegeket? az működne? Milyen ragasztó lenne jó hozzá?
2019. nov. 20. 19:26
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Lol.

Ha annyira értesz hozzá, miért kérdezed?

2019. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lézer égeti, onnantól kezdve meg legfeljebb dísznek tudod használni. Égett ízt nem sokan szeretnek az italban :)
2019. nov. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Parafához faragasztó,-de szerintem nem lenne jó,hisz a parafa valamennyire rugalmas,képlékeny,a ragasztó,ha megszáradt,az meg kemény!
2019. nov. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
az üvegbe nem kerül ital, szóval mindegy hogy égett a széle vagy sem, modellezéshez kell.
2019. nov. 20. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!