Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elektromos (fűtőbetétes)...

Elektromos (fűtőbetétes) törölközőszárítóra építhető egy mini padlófűtés?

Figyelt kérdés

Tehát. Nagyon régi társasházban élünk, ahol a fürdőszobai kéményeket nem tudjuk használni, mert elavult és a katasztrófavédelem a kéményseprőkkel karöltve lezáratta. Ez mellékes, viszont szempont.

A lakás vezetékhálózata is régi, korszerűsíteni költséges, így egy jobb fajta átmeneti megoldáson gondolkodtam, mert lassan bővülünk és 20 fok kevés egy fürdőszobába, tehát a nagy teljesítményű elektromos fűtés is ki van lőve, a penészt pedig meg kell állítani, mert az is előjött nem rég.

Van egy 380 wattos fűtőbetéttel ellátott törölközőszárítónk(kb 8 literes víztérrel), amit szeretnék továbbgondolni.

60 fokig gyorsan tud melegíteni és azt megtartani ugye könnyebb. Ennek van 4 csatlakozási pontja, amiből jelenleg kettőn végzáró van, egy végen pedig a biztonsági szelep, egy másikon pedig a fűtőbetét(ez 1m magasságban van).

No, a lefelé ágazó egyik csonkon szeretném kivezetni a meleg vizet egy kb. 1,5-2 nm területre, ahol a padlóba építeném műanyag csövekkel. A zuhanytálca alá vinném először(sajnos ott alakult ki a penész), majd a fürdő padlójába vinném tovább, majd menne vissza a törölközőszárítóba. A víz forgatását egy kis teljesítményű keringető szivattyú végezné.


Szóval, valaki csinált már ilyet, vagy hasonlót? Működhet a dolog?


Nyilván nem én találtam fel a spanyol viaszt, de a körülményekhez képest erre futotta.

Válaszokat okfejtéssel, érveléssel, előre is köszönöm!



2019. nov. 24. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennél jobb megoldás a villanyórától behúzatni egy vezetéket valamilyen értelmesebb fűtőtestnek. 380W nem elég semmire, akárhogy viszed, kb mikor beér a padlóba, azonnal visszahűl, folyamatosan kéne mennie, és jelentős melegedést nemigen okozna.
2019. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy barátomnál is ugyanez van, nincs a fürdőjében fűtés.

Szolnok?

2019. nov. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A zuhanytálcánál azért alakul ki penész mert ott kapja a sok vizet és nedves lesz fürdés után. Ja minden fürdés után szárazra törölnéd akkor talán kevesebb lenne. De ez az elmélet én biztos nem törölgetném. Nem lehetetlen a te megoldásod sem de szerintem is kevés lenne. Szerintem értelmesebb lenne egy elszívó ventilátor ha van hova kivezetni sokat ér. Az a baj hogy azt mondod elavult a villamoshálózat. Igen drága én értem. De ha leég a lakás az olcsóbb lesz? Villamos hálózazot újrahúzni és egy nagyobb fűtőtestet betenni lehet egyszerűbb. Azt meg tudomásul kell venni ha nedvesség van és nincs megfelelő szellőztetés plusz a hőmérséklet sem megfelelő akkor bizony penészedik ez van.
2019. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Hát ige, ahogy Clint Eastwood mondta, kétfajta ember van a világon. Az egyik nem törölgeti a zuhanytálcáját, a másiknak meg úgy néz ki, mint az ótvar. Ha nem penészes, akkor is vízköves, matt. A mi zuhanyfülkénk 9 éves, mint az új burkolólap, úgy néz ki (alja is az). De mondjuk két törlőbigyót használunk zuhanyozás után, hogy száraz legyen.

Az a 380 W az nem kevés egy fürdőszobára. Persze, ha az egész épület vérfagyasztó, akkor a penészen az sem segít.

2019. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a levegő oda nem kavarodik, ahol a zuhanytálca van. Törölgetjük, vagyis az asszony inkább,de a csempék között a fugán indult el a kis alattomos. Az egész lakásban átl. 22 fok van állandóan, kivéve a fürdőszobában. Van elszívó, de szerintem ha eleve hűvös és nyirkos a levegő bent, akkor nem ér sokat. Ennek ellenére sűrűn jár, zuhanyzáskor folyamatosan.
2019. nov. 24. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!