Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hány Nm forgatónyomatékot...

Hány Nm forgatónyomatékot kell legalább leadnia egy akkus fúrónak, hogy fúrásra is használható legyen?

Figyelt kérdés

2019. dec. 5. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem gondolod egy csavar behajtáshoz sokkal nagyobb erőre van szükség,mint egy ima fúráshoz .
2019. dec. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem gondolom. Mert a behajtást egy menetes furatba könnyebb elvégezni, mint egy hármas acélt átfúrni.
2019. dec. 5. 17:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg milyen értékek vannak megadva .
2019. dec. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a csavarás a lényed a csavarbehajtóknál, hanem a meghúzási nyomaték, vagy kitudja e oldani a meghúzott csavart.
2019. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60 Nm már eltörheti a csuklódat. Ekkora Nm már valóban nem a fúráshoz hanem a csavarozáshoz kell. És itt most nem csak a menetes csavarokra gondolok, hanem egy facsavar be/ki tekerésére. Átlagban 30 Nm már elég szinte mindenhez kivéve ha csemperagasztót is akarsz keverni vele vödörben.
2019. dec. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Talán 24Nm körüliek a legkisebb gépek, és lehet velük fúrni.

Kérdés, hogy mit és mekkorával, mert 13 fúróval nem igen, és nincs is akkora tokmányuk.

2019. dec. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem alapigazság, hogy a fém fúrásához inkább a sebesség kell. Tehát egy hálózati 3000 RPM-es 12Nm-es oda fogja verni az 1200 RPM-est, mégha 30Nm akkor is.

Amúgy az én Makitám (azt hiszem) max 24 és eddig vitt mindent. A Dewaltom meg 30 és az is:D.

2019. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Furashoz nem nyomatek kell, hanem eles furoszár...a regiek atteteles kezi hajtasuval is furtak ;)
2019. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kriszpo ***** válasza:

Nem vagyok barkács szaki, csak a "józan paraszti eszem" használva:

A fúró fúrásra alkalmas. Nem írtad le, hogy mit szeretnél fúrni, csavarozni.

Természetesen a siker függ a gép teljesítményétől, a fúrószár anyagától és hosszától is.

Tehát, ha megfogalmaztad magadban, hogy pontosan mit is szeretnél, akkor vagy bemész egy barkácsboltba és megkérdezed vagy itt az interneten felkeresel egy-két barkács oldalt ahol vásárlási tanácsot is adnak.

Ez csak egy példa amit a Google dobott ki:

[link]

Remélem tudtam segíteni.

2019. dec. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!