Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Használható a hosszabbító, ha...

Használható a hosszabbító, ha egy éve ráborult egy kis víz?

Figyelt kérdés

Egy év alatt már kiszáradt, de elektronikai problémát nem szeretnék.

Egyelőre kukára ítéltem


Szerintetek?


2019. dec. 15. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szedd szét, nézd meg van e korrózió valahol.

Ha nincs akkor használható, ha van akkor kuka

2019. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerelhetö csatlakozok vannak rajta akkor szedd szét, nézd meg, maradt-e nyoma a viznek (rozsdásodás).
2019. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az erek szigetelése? Papir, textil, gumi, műanyag? Az első kettő esetében eldobhatod. A többi használható, de ha nem hiszel benne, a haverod le tudja mérni (akár egy ohmmérővel is).
2019. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha szét szedhetős változat akkor szét kell szedni és meg kell nézni a vezetékek állapotát, meg az érintkezőket hogy nincs-e rozsda vagy korrózió vagy bármi egyéb. Ha minden oké vele akkor használható. Ha van némi lerakódás, kontakt vagy féktisztítóval jól be kell fújni és papírtörlővel vagy erős anyagú ronggyal megdörzsölni. Ha úgy szépen lejön és a fémnek is szebb lesz a színe akkor úgy szétszedve hagyni kicsit szellőzni 10-15 percig majd össze szerelni normálisan, szigetelésekre meg egyebekre figyelni hogy semmi ne érjen össze semmivel aminek nem kellene, nyilván két különböző szál ne érjen össze, itt erre gondolok és ennyi. Nyugodtan lehet használni ha normálisan ki van pucolva, össze szerelve, és rendben vannak a szigetelések.

Nekem egy régi 4-es elosztóm szó szerint úszott a víz alatt még jó pár éve amikor nagyon sok eső esett és beázott a házunk alaksora jó 1 méteres víz állt bent és kb minden tönkrement, igaz hogy az akkor csak tároló helyiség volt mióta meg lett csinálva a szigetelés meg a víz elvezetés azóta nincs beázási probléma, de akkor állt a víz rendesen és ilyen elosztó szó szerint úszott a vízben. Akkor ugye csak félre lett dobva és ált 2-3 évig sima régi fémházas elosztó volt. Maga az elosztó ház is némileg rozsdás volt, a dugaljak retkesek, meg minden. Amikor szükség volt egy elosztóra de zárva volt minden üzlet pont azon a napon mert ünnep volt vagy mi, nem emlékszem. Akkor széjjel kaptam, jó alaposan kipucoltam, szerencsére a szükséges érintkezők jóformán alumíniumból voltak így azoknak elég volt egy jó kis kontakttisztítófürdő és ennyi. Kapott egy teljesen új vezetéket amit normálisan be vezetékeltem. A kapcsolóját azt úgy ahogy volt kiiktattam, a lyukat ami volt azt "befalaztam" egy műanyag lappal és ennyi. A fémházat lecsiszoltam és lefújtam 2 réteg fekete festékkel, összeszereltem és teljesen hibátlanul üzemel. A védőföldelést is normálisan bekötöttem úgy ahogy elő van írva, és azóta működik, hibátlanul, rengeteg eszköz arról üzemelt tehát TV, beltéri, router, meg még valami. Jelenleg az van felrögzítve a garázsba ahonnan kis barkácsgépeket használok meg egy régi asztali PC-t amit műhelygépnek selejteztem le mert arra még tökéletes hogy a műhelybe is legyen normális internet hozzáférésem mert telefonról internetezni nekem kényelmetlen, és semmi baj nincs.

2019. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A puding próbája a megevés. Dugd be a konnektorba, ha nem vágja le azonnal a biztosítékot, akkor használható.
2019. dec. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem dugnám be addig amíg esetleg zárlatos. Mérd le egy multiméterrel (vagy egy haverod), hogy mekkora az ellenállása a villán. Ha végtelen akkor bedughatod (persze ne legyen semmi rádugva). Ha korrodált a dugalj akkor az hamar kiderül, mert a beledugott villa hamar melegszik. Ha szét tudod szedni, akkor előtte inkább nézd meg és csiszold át.

Én megtartanám, ha van időm foglalkozni vele, viszont, ha több pénzem mint időm van akkor vennék egy másikat.

2019. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!