Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez a redőnyrögzítő, feltolásgá...

Ez a redőnyrögzítő, feltolásgátló hogyan működik? (kép a kérdésben)

Figyelt kérdés

Van egy másik kép a nagyobb alatt, ami használat közben mutatja:


[link]


A kép alapján mi az, ami olyan szilárdan a helyén tartja, hogy erővel nem lehet felhúzni a redőnyt.


Más rögzítők csavaroksak szoktak lenni, ahol betekerek egy gombot, és az nekifeszíti a redőnynek. De itt mi a rögzítés, hogy redőnyráncigálásra sem esik ki?



2019. dec. 20. 10:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Itt van nagyban: [link]
2019. dec. 20. 10:50
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a fogazott rész befeszül a redőny sínbe,és se le se fel.
2019. dec. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az anyag rugós, így a összenyomás után ha berakod, a rugó szétnyomja, és belefeszül a sínbe.
2019. dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ránézésre nehéz elképzelni, hogy ez úgy befeszülne a sínbe, hogy ha valaki erősen megrántja redőnyt, akkor nem esik ki, de lehet, hogy ez a koncepció.
2019. dec. 20. 13:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Én most látok ilyen a képen, de elég világos hogy hogyan működik.

De minek rángatná valaki a redőnyt?

Én arra lennék kiváncsi hogy a gurtni ekkor nem is kell hozzá?

2019. dec. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Minek rángatná? Ez egy redőnyzár, amit arra szoktak pl. használni, hogy ha éjszaka lehúzod a redőnyt, akkor beteszed, és akkor a betörő nem tudja szimplán kintről feltolni.


Ha kintről megtolja, és simán kiesik, akkor nem ér semmit.

2019. dec. 20. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy műanyag redőnyt simán ki lehet pattintani a sinből, még javítás céljából is kiszedik. Középen megnyomod és kész. Ez a készülék ezt nem akadályozza meg, csak azt, hogy nem lehet feltolni.

Ilyen szempontból az alumínium és fa redőny sokkal jobb.

2019. dec. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én fa redőnyhöz használnám, nem műanyaghoz. Csak abban vagyok bizonytalan, hogy ez a mechanizmus valóban elég erős lenne-e ahhoz, hogy megakadályozza a redőny feltolását.
2019. dec. 20. 18:34
 9/9 anonim ***** válasza:

A régi fa redőny sín más, nem biztos, hogy befér.

A régiekhez Vol egy olyan fajta retesz, ami beakadt az alsó szála ha leengedted.

2019. dec. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!