Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Autó karosszéria hegesztéshez...

Autó karosszéria hegesztéshez milyen hegesztőgépet javasoltok?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyenre gondoltam.Vagy milyet javasoltok?25 Amperes megszakító villany.


2019. dec. 27. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

A porbeles hegesztők nem igazán alkalmasak a vékony lemezek hegesztéséhez, így a karosszériázáshoz sem. Ezek a barkácskategóriák meg szerintem semmire sem jók. Ettől függetlenül össze lehet vele tákolni, de kell némi tapasztalat hozzá (csináltam már ilyennel).

A kasznizáshoz rendes védőgázos, Co-gép kell.

A porbelestől még egy használt kisebb trafós (pl. Einhell SGA-150) gép is jobb választás, de ezekhez még járulékos költségként jelentkezik a palack és nyomáscsökkentő.

Még jobb választás lenne egy kisebb inverteres Co-gép, mint pl. az Iweld Pocketmig 185 vagy az Alfaweld, Jasic, hasonló gépe.

2019. dec. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem,és az Iweld Pocket Pocketmig 185 és 205 típusú gépet mennyire tudnám kihasználni 25 amperes villanyóra esetén?
2019. dec. 28. 17:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennél sokkalta olcsóbb porbeleset használtam karosszéria hegesztéshez, amit pont ezért vásároltam.

Mindennel együtt a tizedéből megoldottam, mint amennyit a lakatos kért.

(+ megmaradt egy hegesztőgépem is.)

2019. dec. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapból simán elég nekik a 25A, de ez függ a mellettük használatban lévő fogyasztóktól is. Nekem a műhelyben szintén 25A-os kismegszakító van és egy 250A-os Co-hegesztőt használok.

Kb 220A-os hegesztőáramnál vágja le, 10-15 centi folyamatos hegesztés után. 200A-ral bármeddig tudok folyamatosan hegeszteni, az már nem vágja le és a gép mellett még megy az elszívó, a világítás meg egy fagyasztóláda.

2019. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sima fogyóelektródás lenne jó vékony huzallal és argonnal, vagy AWI, jó esetben impulzussal. Lehet ninjázni vékony lemezen bevont elektródával meg porbeles huzallal, de az akkor is önsorsrontás, ha irgalmatlanul jól hegesztesz.
2019. dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 radagast válasza:
AWI a legjobb,bár ahhoz tudni kell hegeszteni,a fogyóelektródással könnyebb hegeszteni,de a varrat minősége nem olyan jó mint awi-val.Hagyományoss elektródással nagyon nehéz vékony lemezt hegeszteni,bár nem lehetetlen.
2019. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet fogyóval is minőséget hegeszteni, ugyanannyi ésszel is megszerzett tapasztalat, mint volfrámmal. A bevontnak meg elsődleges előnye a tökéletes sokoldalúság, amit csak tetéz a szélre nem annyira érzékeny volta. Jó kesztyűvel megtámaszthatod másik kézzel az elektródát, nincs valódi lehetetlen. Persze látni kell a varratfémet, hogy meddig olvadt fém, honnan salak, hova kerül a salak. Szaggatott ívnél pedig a felületre "kiböffenő" salakot.


Mondhatjuk, hogy fogyóelektródással a kezdeti sikerek, awival és bevonttal a szorgalom és a megértés sikerei a gyakorláséival karöltve lesznek látványosak.

2020. jan. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!