Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a tapasztalat ezzel a...

Mi a tapasztalat ezzel a hegesztővel?

Figyelt kérdés

[link]

otthoni barkácsolásra vennék hegesztőt, ezen a porbeles hegesztőn gondolkodtam

mennyire megbízható?

90A milyen vastagságig elég?



#barkácsolás #hegesztő #probeles hegesztő
2019. dec. 28. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Én soha nem javaslom a porbeles készülékek vásárlását. Egyrészt mert horror 4-5 ezer körül van kilója a huzalnak, másrészt tényleg csak barkácsolásra való, már a mi a varrat minőségét jellemzi.

De miért fontos hogy porbeles legyen? Lemezt akarsz vele hegeszteni?

2019. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

nem kell mindenképp porbelesnek lennie

a co az drága a pálcás meg nem az én világom

amit néztem hogy az olcsó porbelesek hibája hogy AC, de azt megtudom csinálni DC-re

2019. dec. 28. 19:05
 3/13 A kérdező kommentje:
nem kimondottan lemezt akarok hegeszteni, inkább 1-5mm között de a vékonyabb anyagok is előfordulhatnak
2019. dec. 28. 19:08
 4/13 anonim ***** válasza:
Te tudod de meg fogod bánni.Kicsit hozzáteszel vehetsz egy invertert, igaz hogy pálcás de szinte hegesztő tudás nélkül is bírod használni. üzemeltetése sokkal olcsóbb.
2019. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem akarok szopni pont ezért tettem fel a kérdést mert ha senki nem javasolja akkor veszek egy pálcásat azzal már hegesztettem egyszer kétszer
2019. dec. 28. 19:47
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem van többféle hegesztőm is.

A belinkelt gépet -ha működik- nyugodtan vedd meg. (Próbáld ki.)

Vékony pl. 0,75-ös - 1 mm-es lemezt csak ezzel tudsz hegeszteni.

A pálcás átégeti, azok vastagabb anyaghoz valók.

Amúgy minálunk Bp.-en: 3500 Ft/kg a porbeles kilós tekercsben.


Kis gyakorlás mindenképpen kell hozzá.

2019. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
én elég kis városban lakok itt probeles huzalt nem is kapok azt mindenképp netről kell szereznem, azt gondoltam hogy 1mm alatt a pálcás már nem lenne jó, a porbeles hogy bírja a vastagabb anyagot?
2019. dec. 28. 20:28
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem hogyha ennyire szenvedsz rajta akkor miért nem veszel egy sima invertes gépet? Sokkal biztonságosabb, egyszerűbb és jobb.
2019. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

megtehettem volna hogy megveszem és lehet rá is cseszek vele de nem biztos

ezért tettem fel a kérdést hogy véleményeket/tapasztalatokat kapjak, több oldalon is utánna olvastam, így legalább ha megveszem nem lesz nagy meglepetés, de valószínű hogy inkább lemondok róla és inkább veszek egy pálcásat ha tényleg enyire rossz mint amenyire a többség állítja

2019. dec. 28. 22:05
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy elég gagyi gép és a 90A is elég kevés. Ha már porbelesben gondolkozol én inkább egy kombi gépet javaslok, mint pl ez:


[link]


Igaz, hogy jóval drágább, de az inverter, a két funkció és a 130A miatt sokkal jobb választás mint a Güde. Ráadásul a bekapcsolási ideje is lényegesen jobb (60%).

2019. dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!