Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerertnék megtanulni heggeszt...

Szerertnék megtanulni heggeszteni. Tudtok ajánlani hobby heggesztésre való gépet és esetleg online tutorialokat? Angolul is jó, mert tudok angolul. Zártszelvényeket és egyéb ehez hasonló dolgokat akarok összeheggeszteni.

Figyelt kérdés
2020. jan. 5. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2020. jan. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, de németűl nem tudok! gépet ajánlotok kezdőnek?
2020. jan. 5. 22:06
 3/14 anonim ***** válasza:
az első linken magyarok vannak!
2020. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen ! :)
2020. jan. 5. 22:24
 5/14 anonim ***** válasza:

"gépet ajánlotok kezdőnek?"


Azért elárulhatnád, hogy milyen hegesztőeljáráshoz szeretnél gépet venni, mert csak ívhegesztésből is van vagy fél tucat:


-MMA,SMAW,BKI: bevont elektródás kézi ívhegesztés

-TIG,GTAW,AWI: argon védőgázas, volfrámelektródás ívhegesztés

-MIG/MAG,GMAW: fogyóelektródás, védőgázas ívhegesztés

-FCAW-S: önvédő, porbeles fogyóelektródás ívhegesztés

ezek mindegyike alkalmas zártszelvény hegesztéséhez, illetőleg mindkettő zártszelvény 30x30x2 és 140x140x10, csak éppen az utóbbihoz már nem árt egy erősebb kimenetű gép.

2020. jan. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5...


Továbbá mennyit szánnál rá?


Itt több tapasztalat van gépekkel kapcsolatban:

'Hegesztés, gépvásárlás,hobbi AWI,MIG,MMA'

[link]

2020. jan. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell összezavarni a kérdezőt.

Elsőre vegyél egy olcsó invertereset, azzal még a "hülye" is tud hegeszteni. (Kettes pálcával.)


Fontos tartozék még egy sarokcsiszoló.

Azzal szépen le tudod csiszolni, ha ronda lesz a varrat.

2020. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
* + egy automata pajzsot.
2020. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

56%-os! Köszönöm szépen a választ. Nem értem én sem egy teljesen kezdő embernek miért kell a nyakába zúdítani olyat, amit nyilván nem ért, mert csak most ismerkedik, most szeretne megtanulni valamit. ennek 2 oka lehet.


1 az illető vagy jót akar és sajnos az iskolában ezt a módszert látta ( nagyon nagy az esély), hogy ha valaki nem tud semmit akkor alázzuk meg azzal, hogy mégjobban úgy érezze hogy segghülye...


2 az illető direkt szivatni akarja, nem pedig segíteni.


Ha megkérdezne valaki, hogy a PHP-val hogyan készíthet saját weblapot, rendszert, nem kezdenék el az objektum orientált programozásról pofázni, hanem egy egyszerű echo " hello world"; el kezdeném ....

2020. jan. 6. 20:22
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért írtam oda az angol megfelelőjüket is...


Egyébként MMA/MIG/TIG mindegyik lehet inverteres, de én kérek elnézést, hogy segíteni akartam.

2020. jan. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!