Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rozsda és festék eltávolítás...

Rozsda és festék eltávolítás fémről?

Figyelt kérdés

A motoromon van egy fém csomagtartó, amiről elkezdett leválni a festék illetve megjelent rajta a rozsda is. Szeretném felújítani de sajnos egyáltalán nem értek ahhoz, mit kellene csinálnom. Gondolom, hogy valahogy le kellene szedni róla a mostani festékréteget, rozsdamaróval leszedni a rozsdát, újraalapozni és átkenni ismét festékkel. Légyszives segítsetek, hogy hogy kezdjek hozzá milyen eszközökre / alapanyagokra lesz szükségem és hogyan csináljam.


(a rozsda szerintem nem ette még el annyira az anyagot, hogy ki kellene dobni)


Kép a csomagtartóról:

[link]



2020. jan. 14. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg jol a fényképedet! És ujra nézd meg! Látod rajta amit leirtál? Én nem!!!!
2020. jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ööö... nem voltam egyértelmű. Ez nem az én vasam (arról nem tudok most képet csinálni) hanem azt mutatja, hogy milyen tipusú a cucc. Képzeld rá a rozsdát :)
2020. jan. 14. 21:03
 3/8 bamboochatheone ***** válasza:
Csiszolópapírral (P120) lepucolod fémtisztára az egészet(ez határozza meg a későbbi eredményt 90%-ban) alapozó festék 2 rétegben, majd két réteg festék. Javaslom a flakonos fújható festékeket, azokkal szebb eredményt lehet elérni. A rétegek egymásra fújása előtt 1500as vízpapírral fel kell érdesíteni a felületet és leszedni a felesleges megfolyásokat.
2020. jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A festék / rozsda nagyjának eltávolítására van valami vegyszeres megoldás? Csak mert a festék túlnyomó része rajta van és félek hogy kézzel nem tudom leszedni. Milyen festékkel fújjam a végén?
2020. jan. 14. 22:06
 5/8 bamboochatheone ***** válasza:
Kromofág, de az is csak fellazítjaa festéket. Ha gyorsan akarsz végezni vele akkor Hőlégfúvóval tudsz könnyíteni rajta. Festeni pedig bármilyen fújós festék megfelel. Akár a tescoban is meg tudod venni, nem számít. A rozsdát pedig a csiszolás fogja levinni.
2020. jan. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én másképp csinálnám...

Leszerelném,és keresnék egy homokfúvót,aki tökéletesen letakarítaná,-hisz erre való.

Utána keresnék egy céget a hol porszórást,szinterezést csinálnak,és oda vinném.

Közel az eredeti,gyári állapotú lesz így!

2020. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bamboochatheone ***** válasza:
Természetesen az a legjobb megoldás amit javasolsz. Kifejezetten ajánlott kategória.
2020. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. A hőlégfúvót azért vetettem el, mert arra gondoltam, hogy a fém elviszi a hőt és emiatt végülis nem jön majd le a festék, de akkor megpróbálom. Utánanézek homokfújós cégnek is!
2020. jan. 15. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!