Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nem kellene minden áramkörhöz...

Nem kellene minden áramkörhöz külön nulla és földelés vezeték is? Villanyszerelő csinált nekünk plusz áramköröket, és kevesebb 0 van mint fázis. Földelés meg még kevesebb. Jó ez így?

Figyelt kérdés
2020. jan. 14. 23:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Biztos jól csinálta,mert közben a kötéseket központositotta .
2020. jan. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy központosította a vezetékeket, de max terhelésnél nem lehet ebből gond? Például van 2 fázis és 1 közös nulla van hozzájuk, aminek a keresztmetszete azonos a fáziséval.
2020. jan. 14. 23:18
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy "plusz áramkör"? Egy áramkör 3 vezetékből áll. Amit írsz, az úgy nem az.
2020. jan. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem te 3 fázisra gondolsz, ott is ugyanannyi nulla és föld van mint egy fázisnál.
2020. jan. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ennél pontosabban kellene leírni a dolgot, mert nem dönthető el. Fontosak az áramkörökhöz tartozó kismegszakítók és főkismegszakító értékei és a vezeték keresztmetszete is.

Valamint kérdés, hogy a szerelő pontosan mit hova kötött egy dobozban, honnan ágaztatott le,egyes vezetékek.

A jelen kérdésedből kiindulva bármi lehet; jó is, rossz is; esetleg "csak" nagyobb amper igénylésnél lesz gond.

2020. jan. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egy fotót linkelhettél volna az elosztótábláról... Mert lehet szitu amikor jó és lehet amikor karcsú.
2020. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én sejtem,mit is akar tudni a kérdező...

Erre én is kíváncsi vagyok,jó-e így,---ugyan is nálunk is így csinálta a vill.szer...


lakásfelújításnál a társasházi lakás teljes elektromos cserénél nálunk is úgy húzta a szerelő a vezetékeket,hogy a pl.a fürdőszobai,és a konyhai konnektorokhoz közvetlen a kapcsolótáblától hozta a fázis vezetéket,-mondván,hogy ott nagyobb fogyasztók lesznek. Igen ám,DE a nulla,és a föld vezetékek esetében nincs egy~egy hozva,-csupán egy szál nulla,és egy szál föld,-és a kötődobozból van szét osztogatva.


Nem értek hozzá,és csatlakozom a kérdezőhöz--jó ez így??? A nagyobb terhelésnek kitett konnektor(ok)hoz nem kellett volna mindhárom szála(ka)t közvetlenül a kapcsolótáblától lehozni???

2020. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem enged képet belinkelni a gyk, úgyhogy megpróbálok leírni egy példát.


Van egy kötöződoboz, ahova közvetlenül az elosztótól (mindenféle leágazás és összekötés nélkül) jön 3 fázis, 2 nulla és 1 föld. Ebből egy fázis és egy nulla 1,5-es, a többi 2,5-es vezeték. Mindhárom fázishoz 16 A-os kismegszakító van.

2020. jan. 15. 15:26
 9/16 anonim ***** válasza:

Kérdezőnk a lakáselosztóban látható PE, N és L vezetőkre gondolt. Szerintem.


Egy egyfázisú fogyasztói áramkör 3 vezetékből áll. Védő-PE, nulla-N, fázis-L. 3fázisú értelem szerűen 5 vezetékből áll, van további két fázis L2 és L3.

Ez jogszabály, nem vita tárgya!


Namármost a kérdést ezek alapján tedd fel újra.

2020. jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9 Az előző kommentemben próbáltam egy példát leírni. Elnézést, ha nem szakszerűen fogalmaztam.
2020. jan. 15. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!