Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tetőszerkezet állagmegóvás,...

Tetőszerkezet állagmegóvás, de mivel?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy megtudok venni egy telket, amin egy régi és eléggé lepukkant tömésfalú házikó áll. Amíg nem jön össze a pénz az új építésére, addig jó lenne pár évet ebben kihúzni. Tehát ezt már nem érdemes felújítani, hanem csak mindent megfoltoznék, hogy addig lakható legyen.

Esetleg pár lécet cserélnek, megigazgatnám a cserepeket, stb. Szóval ha még nincsenek teljesen átkorhadva a fák ,akkor mivel érdemes kezelni, hogy még pár évet kibírjon?


2020. jan. 17. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon kétélű dolgok, válaszom inkább komment. Én egy fabódé "nyaralóval" voltam így. Több év alatt, részletekben megmagasítottam a tetőt, leszedtem a 40 éves pozdorja- és kátránypapír borítást, tető lécezést csináltam, amit zsindellyel borítottam, kívül és belül is hajópadlóból borítást csináltam (hogy a négy sarkon levő már alul korhadóban levő bódé favázat tehermentesítsem) stb. Most sincs tökéletes állapotban, mivel eredetileg is erősen gányolt volt az egész. Most 20 év után visszanézve, talán helyesebb lett volna egy nagy lélegzettel lebontani és újat építeni/építtetni helyette, mert az évek alatt ráfordított munka és pénz akkor legalább egy megfelelő építményben testesült volna meg.
2020. jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Félreérted. A jelenleg még a telken lévő ház le lesz bontva, de előtte pár évet ki kellene bekkelni benne. Tehát csak a minimálisan szükséges mértékben foglalkoznék vele és költenek rá.
2020. jan. 17. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!